Short track. Złoto dla Koreanki. Zdrojkowski odpadł.

Koreanka Ko Gi-hyun wygrała pierwszą konkurencję short tracku - bieg na 1500 m kobiet.

Jak zawsze w tej dyscyplinie sportu nie zabrakło upadków. Jedna z faworytek do medalu - była rekordzistka świata - Chinka Yang Yang (S) upadła na cztery okrążenia przed metą. Jej koleżanka z ekipy o takim samym nazwisku (Yang Yang A) zajęła czwarte miejsce, nie dając rady dwóm Koreankom.

Pierwszy medal w tych igrzyskach dla Bułgarii wywalczyła Jewgienja Radanowa, która jako jedyna z Europejek awansowała do finału.

W wyścigu półfinałowym Koreanka Eun Kyung Choi ustanowiła wynikiem 2.21,069 rekord świata. W finale zajęła jednak drugie miejsce. Poprzedni najlepszy wynik na świecie należał do Chinki Yang Yang (S) i wynosił 2.21,844.

Do wypadku doszło w rywalizacji męskich sztafet. Na 46 okrążeniu wchodząc w łuk Koreańczyk Min Ryoung sczepił się z biegnącym obok Włochem. Obaj stracili równowagę i z dużą siłą uderzyli w bandę. Bieg został przerwany, bo Ryoung nie podnosił się z lodu. 19-letni Koreańczyk opuścił lód na noszach. Organizatorzy nie poinformowali, jakiego doznał urazu.

Sztafeta koreańska - główny kandydat do złota w tej konkurencji - została zdyskwalifikowana, a bieg półfinałowy rozpoczął się od nowa.

Już w eliminacjach biegu na 1000 m mężczyzn odpadł Polak Krystian Zdrojkowski. W swoim przedbiegu Polak przegrał z reprezentantem Japonii i Brytyjczykiem, wyprzedził jedynie Szweda, który został zdyskwalifikowany. Awans do drugiej rundy zdobyło dwóch pierwszych łyżwiarzy.

Zdrojkowski wystąpi w SLC jeszcze w rywalizacji na 500 m i 1500 m.