Małysz drugi, Skupień czwarty w konkursie skoków w Courchevel

Adam Małysz zajął drugie miejsce we wtorkowym konkursie skoków narciarskich na igelicie we francuskim Courchevel, zaliczanym do klasyfikacji Letniej Grand Prix Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS).

Konkurs wygrał Andreas Widhoelzl. Austriak uzyskał łączną notę 232,6 pkt, skacząc na odległość 114,5 i 127,5 m. Małyszowi do zwycięstwa zabrakło 1,1 pkt. Za skoki na odległość 118,0 i 122,0 m uzyskał 231,5 pkt. Na trzeciej pozycji uplasował się Fin Janne Ahonen - 223,8 pkt (115,5 i 120,5 m).

Wojciech Skupień, prowadzący po pierwszej serii, zakończył zawody na 4. miejscu - nota 223,6 pkt, skoki na odległość 121,5 i 115,5 m.

Po pierwszej serii wydawało się, że aż dwóch Polaków stanie na podium w Courchevel. Skupień (WKS Zakopane) z notą 117,2 za skok na odległość 121,5 zajmował wtedy pierwsze miejsce. Małysz był drugi. Zawodnik KS Wisła Wisła skoczył trzy metry bliżej i otrzymał notę 111,4 pkt.

Z postawy polskich skoczków zadowolony mógł być trener Apoloniusz Tajner. Do konkursu głównego awansowali wszyscy jego podopieczni. Niestety Łukasz Kruczek, Robert Mateja i Tomasz Pochwała nie zakwalifikowali się do finałowej trzydziestki.

Druga seria skoków stała na wysokim poziomie. Kiedy Widhoelzl skoczył na odległość 127,5 m stało się jasne, że Skupieniowi i Małyszowi bardzo trudno będzie z nim wygrać. Lepiej skoczył złoty i srebrny medalista mistrzostw świata w skokach narciarskich z Lahti. Dzięki skokowi na odległość 122,0 Małysz zachował drugie miejsce w konkursie. Gorzej poszło drugiemu z Polaków. Skupień uzyskał zaledwie 115,5 m i musiał zadowolić się czwartą lokatą. Na trzecie miejsce awansował Ahonen, wyprzedzając Polaka o 0,2 pkt.

Kolejny konkurs GP odbędzie się w sobotę w austriackim Stams. Punkt konstrukcyjny skoczni w Stams wynosi 105 m.