Sport.pl

MŚ w Lahti. Nietypowy biegacz z Wenezueli powróci. Adrian Solano wystąpi w sprincie

Adrian Solano niewątpliwie przyćmił innych biegaczy podczas środowych kwalifikacji do biegu na 10 kilometrów stylem klasycznym. Zawodnik dopiero uczy się biegać na nartach, co zaowocowało wyjątkowo niespotykanymi dla widzów obrazkami. Solano startu eliminacyjnego nie ukończył, ale nie oznacza to, że kończy przygodę z mistrzostwami świata w Lahti.
Choć reprezentant Wenezueli nie dawał długo za wygraną, w kwalifikacjach poddał się ostatecznie w połowie dystansu. Pięć kilometrów przebiegł w 55 minut, a więc w czasie o pół godziny gorszym od tego, jaki na mecie osiągnął zwycięzca biegu. Jak doszło do tego, że zawodnik, który nie ma bladego pojęcia o bieganiu, rywalizuje z najlepszymi na mistrzostwach globu?

Wenezuela od kilku lat wysyła swoją reprezentację na mistrzostwa świata w narciarstwie klasycznym, będąc w zasadzie najbardziej egzotyczną kadrą na tej imprezie. Solano, który otrzymał powołanie na zawody w Lahti, na mistrzostwa przyjechał bez większej wiedzy na temat dyscypliny, w jakiej przyszło mu startować. Nie znał nawet podstaw - służby porządkowe pomagały mu prawidłowo założyć kijki.Być może reprezentant Wenezueli spisywałby się odrobinę lepiej, gdyby zdołał miesiąc przed rozpoczęciem imprezy dotrzeć do Szwecji. Tam miał w spokoju przygotowywać się do startu w Lahti. Podróż zawodnika do Skandynawii zakończyła się jednak skandalem na francuskim lotnisku, gdzie został wzięty za nielegalnego imigranta i zatrzymany przez policję. Ostatecznie do Lahti dotarł w ostatniej chwili.

Po występie w środowych eliminacjach Solano nie rezygnuje z dalszej walki na trasach. W czwartek zobaczymy go w kwalifikacjach sprintu, w których za cel postawił sobie dotarcie do mety.

Więcej o:
Komentarze (34)
MŚ w Lahti. Nietypowy biegacz z Wenezueli powróci. Adrian Solano wystąpi w sprincie
Zaloguj się
 • kieja

  Oceniono 5 razy 5

  Powodzenia!!!!!

 • wbka2

  Oceniono 3 razy 3

  Przynajmniej jest czysty jak łza, chociaż niewykluczam użycia kremu z filtrem UV.

 • zewszad_i_znikad

  Oceniono 5 razy 3

  No i brawo. Ja szczerze popieram tzw. outsiderów i z założenia nie kibicuję tym krajom, które w danej dyscyplinie dominują.

 • tkslazek

  Oceniono 2 razy 2

  Nietypowy biegacz z Wenezueli Adrian Solano to ten biedny Murzyn z 28 Euro w kieszeni, którego wraży Francuzi uznali za nielegalnego imigranta, nad czym się wczoraj ze zgrozą rozpisywała Gazeta Wysrańcza.
  No to brawo :-DDD

  Podkreślam: wg Gazety Wysrańczej zdybanie go z 28 Euro majatku na francuskim lotnisku to skandal.
  Taki "skandal", jak z niego i z ojca Adama biegacze na nartach

  Czerska jest siedliskiem takiej paranoi, przy której ten Murzyn na nartach jawi się jako gość względnie normalny

 • qznia

  Oceniono 2 razy 2

  Żenada. Zaprzeczenie ducha sportu, zarówno cubertenowskiego jak i edwardsowego.
  Cubertenowi chodziło o udział sportowców ale nie klaunów, a Eddie Edwards potrafił skakać - wszak przeżył bez upadku i kontuzji cały sezon, czyli był emanacją ducha sportu wg. Couberteina.

 • mariajoanna.dwa.2

  Oceniono 2 razy 2

  właśnie Solano dotarł na metę - po prostu boskie !!! Ostatni oczywiście

 • pielaa

  Oceniono 2 razy 2

  Ewelina Marcisz "jest " w formie. Właśnie przegrała w eliminacjach sprintu z zawodniczkami z Australii W. Brytanii a nawet z Togo -)

 • Cezary Kamiński

  Oceniono 1 raz 1

  To jednak służby francuskie miały rację, że ten koleś jest nielegalnym imigrantem chcącym "na krzywy ryj" dostać się do Europy?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX