Eliminacyjne biegi mistrzostw Europy w short-tracku za nami. Najlepiej wypadła Patrycja Maliszewska

Patrycja Maliszewska z Juvenii Białystok pomyślnie przeszła biegi eliminacyjne na trzech dystansach: 500, 1000 i 1500 metrów. Jej młodsza siostra Natalia awans do ćwierćfinału uzyskała na 1000 metrów. Zawodnicy Juvenii Bartosz Konopko i Szymon Wilczyk awansowali tylko w konkurencji 500 metrów.

BIALYSTOK.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS

W pierwszym dniu mistrzostw Europy w holenderskim Dordrecht pecha miała młodsza z sióstr Maliszewskich, Natalia. Na 1500 metrów za podcinanie rywalki została zdyskwalifikowana, a na 500 metrów młoda Polka nie uzyskała żadnego czasu. Do ćwierćfinału przeszła tylko na 1000 metrów.

Natomiast Patrycja Maliszewska w biegu eliminacyjnym na 1500 metrów zaliczyła upadek, ale ukończyła bieg. Pomimo to została zakwalifikowana do półfinału, gdyż w momencie kolizji była na pozycji premiowanej awansem. Na 500 i 1000 metrów po dobrych biegach awansowała do ćwierćfinałów.

Indywidualnie startowało także dwóch zawodników Juvenii Bartosz Konopko i Szymon Wilczyk. Obaj awansowali do ćwierćfinałów na 500 metrów, a odpadli na 1000 i 1500 metrów.

W piątek zostały także rozegrane wyścigi eliminacyjne męskich sztafet (5000 metrów). Niestety Polacy w swoim biegu zajęli trzecie miejsce za Węgrami i Włochami i nie awansowali do finału. Ostatecznie zostali sklasyfikowani na dziewiątym miejscu. W biegu tym Polskę reprezentowali Konopko, Wilczyk, Wojciech Kamieński (Juvenia) oraz Adam Filipowicz (AZS Politechnika Opolska).