PŚ w Engelbergu. Czterech Polaków w konkursie

Richard Freitag potwierdza zwyżkującą formę. Po triumfie w sobotnim konkursie, Niemiec wygrał kwalifikacje do niedzielnych zawodów w Szwajcarii. Na skoczni HS 137 w Engelbergu obejrzymy czterech Polaków. W porównaniu z sobotą, Dawida Kubackiego zastąpi Stefan Hula.

Podopieczny Wernera Schustera skoczył 135,5 metra. Drugi był Anze Lanisek. Słoweński junior uzyskał 136,5 metra, a jego strata do Freitaga wyniosła 5,4 pkt. Trzecie miejsce przypadło Johannowi Andre Forfangowi. Lider Pucharu Kontynentalnego o pół metra przeskoczył rozmiar Gross-Titlis-Schanze. Do zwycięzcy serii stracił 5,7 pkt.

W czołowej "10" znalazł się jeden Polak. Piotr Żyła po skoku na odległość 132,5 metra, został sklasyfikowany na 7. pozycji. W ostatnich zawodach przed świętami Bożego Narodzenia obejrzymy jeszcze trzech biało-czerwonych. Przez kwalifikacyjne sito przeszli także: Jan Ziobro (26. miejsce), Stefan Hula (33. miejsce) oraz Klemens Murańka (36. miejsce).

Aleksander Zniszczoł, Bartłomiej Kłusek i Dawid Kubacki zajęli trzy ostatnie miejsca w szóstej dziesiątce.

Jak oni latają, czyli świetne zdjęcia sportowców w powietrzu. Jest i Lewandowski [ZDJĘCIA]