Sport.pl

Soczi 2014. Po złocie Zbigniewa Bródki będzie też medal drużyny panczenistów?

Marcin Wesołek
15.02.2014 16:44
A A A
Reprezentanci Polski na igrzyska w Soczi: Jan Szymański, Zbigniew Bródka i Konrad Niedźwiedzki

Reprezentanci Polski na igrzyska w Soczi: Jan Szymański, Zbigniew Bródka i Konrad Niedźwiedzki (Fot. Kuba Atys / Agencja Gazeta)

Zbigniew Bródka spisał się fenomenalnie, ale i pozostali polscy panczeniści nie zawiedli w wyścigu na 1500 metrów. Gdyby wziąć pod uwagę wyniki z tego biegu, w wyścigu drużynowym Polacy sięgnęliby po brąz. Biegi drużynowe - w piątek i w sobotę.
W wyścigu drużynowym rywalizują trzyosobowe zespoły, a na mecie liczy się wynik ostatniego z trzech łyżwiarzy. By z sobotniego wyścigu na 1500 metrów spróbować wysnuć wnioski co do tego, jak za tydzień spiszą się drużyny, należy wziąć pod uwagę wynik trzeciego panczenisty z danego kraju.

W takiej klasyfikacji zwycięzcami byliby zatem Holendrzy, których trzeci zawodnik w wyścigu na 1500 m - Stefan Groothuis - zajął dwunaste miejsce. Drugie miejsce przypadłoby Norwegom - trzeci z nich, Havard Lorentzen, był szesnasty. Na trzecim miejscu znaleźliby się Polacy Zbigniew Bródka, Jan Szymański i Konrad Niedźwiedzki. Najsłabszy z nich - Niedźwiedzki - był dwudziesty. W takiej nieformalnej klasyfikacji kolejne miejsca zajęłyby drużyny Stanów Zjednoczonych, Rosji i Kanady.

Polacy będą się liczyć w rywalizacji drużynowej, przed rokiem na torze w Soczi zdobyli brąz mistrzostw świata. Wyścigi drużynowe zaplanowano na piątek i sobotę.Zobacz więcej na temat:

Zobacz także
Skomentuj:
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane