Sport.pl

Soczi 2014. Łyżwiarstwo figurowe. Rosjanie prowadzą w konkursie drużynowym

PAP
06.02.2014 22:00
A A A
Jewgienij Pluszczenko

Jewgienij Pluszczenko (Fot. LUCY NICHOLSON REUTERS)

Reprezentacja Rosji prowadzi w rozgrywanej po raz pierwszy podczas igrzysk olimpijskich rywalizacji drużynowej w łyżwiarstwie figurowym. Po programie krótkim solistów i par sportowych gospodarze wyprzedzają ekipy Kanady i Chin.
Po występach solistów na czele znajdowała się Japonia. Najwyższe noty uzyskał 19-letni Yuzuru Hanyu, wyprzedzając bohatera miejscowej publiczności 31-letniego Jewgienija Pluszczenkę. Kolejne miejsca zajęli Kanadyjczyk Patrick Chan i Chińczyk Yan Han.

- Pluszczenko był moim idolem z dzieciństwa. To wielki zaszczyt dla mnie móc z nim rywalizować - powiedział Hanyu.

Mimo drugiej miejsca Pluszczenko był bardzo zadowolony ze swojego występu. Tym bardziej że uzyskał najwyższą w karierze notę - 91,39 pkt.

- Jestem bardzo szczęśliwy. Startować w domu nie jest łatwo, ale czasami to pomaga. Gdy wyjeżdżałem na lód, wszystko wokół mnie się trzęsło, wszyscy krzyczeli. Byłem w szoku - powiedział mistrz olimpijski z Turynu (2006) oraz srebrny medalistka z Salt Lake City (2002) i Vancouver (2010).

Wśród par tanecznych najlepiej wypadli mistrzowie świata Tatiana Wołosożar i Maksim Trańkow, co pozwoliło drużynie Rosji objąć prowadzenie. Wyprzedzili oni wyraźnie duety z Kanady, Chin i Włoch.

Konkurs drużynowy jest rozłożony na trzy dni. W sobotę solistki i pary taneczne zaprezentują się w programie krótkim, a pary sportowe w dowolnym. Na niedzielę zaplanowano program dowolny solistek, solistów oraz par tanecznych.

W programach dowolnych wystąpi już tylko pięć najlepszych z dziesięciu drużyn, które przystąpiły do rywalizacji. Relację z wszystkich zawodów w Soczi na Sport.pl

Zobacz więcej na temat:

Zobacz także
Skomentuj:
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane