Sport.pl

Soczi 2014. Bródka: na razie nie czuję nóg

PAP
04.02.2014 12:54
A A A
Zbigniew Bródka

Zbigniew Bródka (Fot. Stanislav Filippov AP)

Panczeni¶ci od soboty s± w Soczi, gdzie od pi±tku rozpocznie się walka o olimpijskie medale. Maj± za sob± pierwsze treningi na lodzie, ale jeden z kandydatów do podium Zbigniew Bródka aklimatyzację przechodzi ciężko. - Nie czuję na razie nóg - przyznał.
- Drugi dzień w wiosce olimpijskiej, a ja nadal nie wierzę, że s± to zimowe igrzyska. Te palmy i słońce robi niezł± zmyłkę - napisał na swoim profilu na jednym z portali społeczno¶ciowych czołowy łyżwiarz.

Zawodnik UKS Błyskawice Domaniewice ma za sob± już pierwsze ¶lizgi na olimpijskim torze. Na razie nie może być jednak zadowolony.

- Nie mogę powiedzieć jeszcze za wiele, nie czuję za dużo nóg - s± jakie¶ nie takie po podróży i po ''polskim lodzie'', ale mam nadzieję, że wszystko wróci do normy. Na ¶rodę mamy zaplanowany start kontrolny, więc zobaczymy, jak będzie - dodał Bródka.

Polacy ostatni tydzień przed wylotem do Soczi spędzili w Warszawie. Czę¶ć z nich startowała na torze Stegny w mistrzostwach kraju, ale wszyscy narzekali na warunki.

- Nie można było nawet trenować. Lód był w fatalnym stanie - powiedziała Katarzyna Bachleda-Curu¶.

Mimo wielu negatywnych opinii Bródka uważa, że wioska i obiekty olimpijskie s± pięknie przygotowane. - Kolosalna różnica pomiędzy tym, co było tu w marcu 2013 roku, a co jest teraz - oczywi¶cie na plus - ocenił.

Polska ekipa w Soczi jest już niemal w komplecie. Brakuje jedynie skoczków narciarskich, którzy maj± dotrzeć we wtorek wieczorem.

Stadiony na Soczi 2014 - po co i za ile? Kliknij, aby obejrzeć galerię!


Zobacz więcej na temat:

Zobacz także
Skomentuj:
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczę¶ciej czytane