Sport.pl

Soczi 2014. Fortuna: O Stocha jestem całkowicie spokojny, gorzej z drużyną

PAP
02.02.2014 17:42
A A A
Kamil Stoch

Kamil Stoch (Fot. Jens Meyer AP)

Mistrz olimpijski z Sapporo Wojciech Fortuna jest spokojny o formę Kamila Stocha podczas konkursów skoków narciarskich w Soczi. Uważa jednak, że na igrzyskach może zabraknąć dobrego wyniku polskiej drużyny.
- Wczoraj i dziś w Willingen Stoch tylko potwierdził, że jest w świetnej, olimpijskiej dyspozycji i moim zdaniem nic się już w tej kwestii nie zmieni. Jestem dobrej myśli - brama do medali na tych igrzyskach jest dla niego szeroko otwarta - ocenił Fortuna.

Zdaniem złotego medalisty z 1972 roku Polacy nie mają dużych szans na dobre miejsce w konkursie drużynowym. - Uważam, że zabrakło tego czwartego, a jest nim Klimek Murańka. Do sukcesu potrzebne są równe skoki całej czwórki. Obawiam się, że tego w Soczi nie zobaczymy. Indywidualnie może jeszcze się poprawią, ale czy w drużynie? Obawiam się, że nie, chociaż z drugiej strony w sporcie tak naprawdę niczego nie można przesądzać - podkreślił Fortuna.

Trener mistrza olimpijskiego z Sapporo Janusz Fortecki liczy na dobry występ wszystkich Polaków.

- Śledząc zawody PŚ, widzę, że jest bardzo dużo faworytów skaczących świetnie w tym sezonie. Są w tym gronie również nasi. Oceniać formę w tym momencie trudno - trzeba moim zdaniem mówić raczej o dyspozycji dnia. Nie tylko tej fizycznej, ale i psychicznej. Gdy one w dniu zawodów się zgrają, jest pełny sukces. Mam nadzieję, że tak się właśnie stanie u polskich skoczków - stwierdził zasłużony szkoleniowiec.

Na ZIO w Soczi wystąpią Maciej Kot (AZS Zakopane), Dawid Kubacki (Wisła Zakopane), Kamil Stoch i Jan Ziobro (WKS Zakopane) oraz Piotr Żyła (KS Wisła Ustronianka).

Pierwszy sprawdzian formy już 8 lutego. Tego dnia na normalnej skoczni usytuowanej w miejscowości Krasnaja Polana (ok. 40 km od Soczi) odbędą się kwalifikacje, a nazajutrz pierwszy konkurs. Sześć dni później eliminacje i rywalizacja na dużym obiekcie, 17 lutego - konkurs drużynowy.

Stadiony na Soczi 2014 - po co i za ile? Kliknij, aby obejrzeć galerię!


PYTANIE Czy polscy skoczkowie zdobędą medal drużynowy?

 złoto
 srebro
 brąz
 nie zdobędą

Zobacz więcej na temat:

Zobacz także
Skomentuj:
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane