Sport.pl

ME w łyżwiarstwie figurowym. Siódmy tytuł Pluszczenki, Cieplucha 19.

PAP, łw
28.01.2012 , aktualizacja: 29.01.2012 07:55
A A A Drukuj
Jewgienij Pluszczenko Fot. Jon Super AP Jewgienij Pluszczenko
Po raz siódmy w karierze Rosjanin Jewgienij Pluszczenko wywalczył złoty medal mistrzostw Europy w łyżwiarstwie figurowym w rywalizacji solistów. W angielskim Sheffield sukces odniósł Maciej Cieplucha (ŁTŁF Łódź) plasując się na 19. pozycji.
SERWISY
Dla Pluszczenki był to pierwszy start w ważnej imprezie od czasu zdobycia przez niego srebrnego medalu 21. zimowych igrzysk olimpijskich Vancouver 2010, gdzie przegrał z Amerykaninem Evanem Lysackiem.

Po srebro w Sheffield sięgnął jego rodak i kolega z grupy treningowej 18-letni Artur Gaczinski, a po brąz obrońca tytułu Francuz Florent Amodio.

W czwartek Pluszczenko oznajmił, że z powodu bolącego kolana nie weźmie udziału w marcowych mistrzostwach świata w Nicei.

- Uraz nie został do końca wyleczony i muszę zrobić dłuższą przerwę. Tym bardziej cieszę się z sukcesu jaki odniosłem, ale zrobiłem to dla swoich fanów - podkreślił trzykrotny mistrz globu.

29-letni Rosjanin program dowolny wykonał do muzyki "Tango de Roxanne"; od sędziów dostał łączną notę 261,23 pkt.

Dobry występ zaliczył Cieplucha. Prezes Polskiego Związku Łyżwiarstwa Figurowego Zenon Dagiel powiedział, że przejście eliminacji będzie dla młodego zawodnika już sukcesem. 23-letni łyżwiarz na co dzień trenuje w Calgary pod okiem Scotta Davisa i Jeff Langdon.

Redaktor to dopiero jest kibic! Poznaj nas na profilu Facebook/Sportpl »


Zobacz więcej na temat:

Podziel się