Sport.pl

M¦ narciarstwo klasyczne. Druga szansa Stocha na medal

PAP, borzech
28.02.2013 09:26
A A A
Kamil Stoch

Kamil Stoch (Fot. Kuba Atys / Agencja Gazeta)

W czwartek w narciarskich mistrzostwach ¶wiata w Val di Fiemme uwagę kibiców przyci±gnie przede wszystkim indywidualny konkurs na dużej skoczni, w którym szansę na medal ma Kamil Stoch. Relacja Z Czuba i Na Żywo z konkursu od godziny 17 na Sport.pl i w aplikacji Sport.pl LIVE na androida.
Stoch będzie miał okazję do rewanżu po nieudanym konkursie na obiekcie HS 106. Polak po pierwszej serii był drugi, ale po zepsutym finałowym skoku spadł na ósme miejsce.

- Nie mam się już co czaić. Niepowodzenie na ¶redniej skoczni dużo mnie nauczyło. Plan jest prosty. Po prostu muszę odpalić wszystko, co mam najlepsze - powiedział Stoch po ¶rodowych kwalifikacjach.

W gronie faworytów 25-letniego zakopiańczyka widz± m.in. broni±cy tytułu sprzed dwóch lat z Oslo Austriak Gregor Schlierenzauer oraz Adam Małysz, który przyjechał do Predazzo. W czwartek mija dokładnie 10 lat, gdy "Orzeł z Wisły" zdobył drugi złoty medal w M¦, które także rozgrywane były w Val di Fiemme.

- Ta skocznia jest szczę¶liwa nie tylko dla mnie, ale również dla Kamila. W ubiegłym roku wygrał tu zawody Pucharu ¦wiata. Wierzę, że i tym razem stanie na podium - ocenił Małysz, który w gronie medalistów widzi także triumfatora z poprzedniego konkursu Norwega Andersa Bardala oraz Thomasa Morgensterna.

- Taka prognoza mi bardzo pasuje - przyznał Austriak.Zobacz więcej na temat:

Zobacz także
Komentarze (5)
Zaloguj się
 • morfeusz_1

  Oceniono 3 razy 3

  Dobze Dobze Chłopaku jak jasna choliera , warto było cekać i zerkać
  Morfi zawse jest z Wami , hej !

 • sibek

  Oceniono 3 razy 3

  nareszcie wypalił tak jak powinien!!!

 • borman60

  Oceniono 11 razy -7

  Niepowodzenie go nauczyło ?On ma tyle niepowodzeń,że powinien być "miszczem".

 • borow4

  Oceniono 33 razy -29

  Stoch to nie Malysz, nie ma odpornosci psychicznej, jest zwyklym wyrobnikiem.
  Dobrze jesli z nerwow nie wyladuje poza 30stka. Czyli cieszmy sie jesli zagra w drugiej rundzie, bo o podium dla Stocha to zapomnijmy

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczę¶ciej czytane