Sport.pl

M¦ w narciarstwie klasycznym. Dwa złota Kowalczyk i medal skoczka na pocz±tek?

peka
19.02.2013 , aktualizacja: 19.02.2013 19:38
A A A Drukuj

"Nareszcie złoto" (Fot. Matthias Schrader AP)

W ¶rodę w Val di Fiemme ruszaj± mistrzostwa ¶wiata w narciarstwie klasycznym. Wyst±pi w nich 15 reprezentantów Polski. Już w pierwszym tygodniu będziemy mieli trzy realne szanse na medale. Relacje na żywo z zawodów w Sport.pl i ZCzuba.pl oraz w aplikacji Sport.pl Live na smartfony
Polacy biegn± i skacz± po medale, a ty wychodzisz z domu? ¦ledĽ relacje w telefonie dzięki aplikacji Sport.pl LIVE

W mistrzostwach ¶wiata we włoskiej miejscowo¶ci Val di Fiemme, które potrwaj± od 20 lutego do 3 marca, wyst±pi± reprezentanci aż 57 państw. W¶ród nich będ± zawodnicy z narciarskich potęg, jak Austria, Niemcy czy Norwegia, ale i ¶miałkowie z Peru czy Wenezueli. W sumie w biegach narciarskich, skokach i kombinacji norweskiej wyst±pi aż 721 zawodników. Polska wysłała na mistrzostwa 15 swoich reprezentantów, a w¶ród nich kilku ma bardzo realne szanse na medale.

Kowalczyk rozwi±że worek z medalami?

¦roda w Val di Fiemme będzie tylko skromn± zapowiedzi± tego, co na nas czeka. Odbęd± się wtedy eliminacje biegów kobiet i mężczyzn. Prawdziwe emocje zaczn± się w czwartek, bo na trasie sprintu technik± klasyczn± pojawi się Justyna Kowalczyk i kto wie, może rozpocznie mistrzostwa najpiękniej, jak się da - od złotego medalu.

Zanim rywalizację rozpoczn± nasi skoczkowie, na szyi Kowalczyk już może zawisn±ć drugi medal. Bo Polka powalczy o złoto także w sobotę rano w biegu ł±czonym. Tuż po niej - miejmy nadzieję - na podium skoczy który¶ z naszych orłów. W sobotę bowiem odbędzie się również konkurs skoków na skoczni normalnej, do którego kwalifikacje rozegrane zostan± dzień wcze¶niej.

W sumie w całej imprezie Justyna Kowalczyk ma cztery szanse na medale (jeszcze biegi na 10 i 30 km), a skoczkowie trzy okazje na wywalczenie kr±żków (jeszcze konkurs na skoczni dużej i drużynowy).

Wszystko o M¦ w narciarstwie klasycznym w specjalnym serwisie Sport.pl

Wszystkie wydarzenia, w tym klasyfikację medalow±, będzie można ¶ledzić w Sport.pl. Jak zwykle szykujemy mnóstwo relacji na żywo, które będzie przeprowadzać również serwis ZCzuba.pl. Będzie je można ¶ledzić również w telefonach dzięki aplikacji Sport.pl LIVE na smartfony. Szczegółowa informacja, jak j± ¶ci±gn±ć, znajduje się tutaj.

Skład polskiej kadry na mistrzostwa ¶wiata w narciarstwie klasycznym:

Skoki: Kamil Stoch, Maciej Kot, Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Krzysztof Miętus, Stefan Hula

Biegi:Justyna Kowalczyk, Paulina Maciuszek, Sylwia Ja¶kowiec, Kornelia Kubińska, Agnieszka Szymańczak, Maciej Kreczmer, Maciej Staręga, Sebastian Gazurek, Jan Antolec.

Kalendarz M¦ w narciarstwie klasycznym (starty z Polakami)

20 lutego (¶roda)

10.45 - 5 km kobiet stylem dowolnym (eliminacje)

12.45 - 10 km mężczyzn stylem dowolnym (eliminacje)

18.00 - ceremonia otwarcia

21 lutego (czwartek)

10.45 - sprint mężczyzn i kobiet stylem klasycznym (kwalifikacje)

12.45 - sprint kobiet i mężczyzn stylem klasycznym (finały)

 • 1

Komentarze (40)

 • albi555

  Oceniono 25 razy 21

  Dajcie żyć Kowalczyk. Dziewczyna będzie walczyła do ostatniego metra, tego możemy być pewni, a co z tego będzie to zobaczymy. Bez zbędnych spin proponuję. Trzymam kciuki za Justynę i pozostałych.

 • dr_pitcher

  Oceniono 18 razy 18

  Zyczewszystkim polskim sportowcom sukcesu.
  Ale litosci! - nie dzielmy skory na niedzwiedziu!

 • deus-cosma-deus

  Oceniono 40 razy 18

  Tak, tak, od razu 10 medali-same złote oczywi¶cie wszystkie zdobędzie Kowalczyk. Pobiega, poskacze oraz poskacze i pobiega-czyli weĽmie udział w biegach w skokach i w kombinacji. IdĽcie się leczyć!

 • majuufes

  Oceniono 9 razy 9

  Proszę jeszcze napisać o której dokładnie zawi¶nie na szyji Justyny ten drugi medal.
  Takie gdybanie.
  Wszyscy ( prawie) trzymamy kciuki za Justynę , czekamy na biegi , MAMY NADZIEJĘ na doskonały wynik ,ale bez pieprzenia w bambus proszę.
  Kasa na bułki za wierszówkę potrzebna?
  To dam z własnej kieszeni 200 czy 300 zł .
  Jako¶ przeżyję , ale poczytałbym co¶ z głow± napisanego.

 • have2b3

  Oceniono 14 razy 8

  Każdy ma prawo do swojej opinii ... ale to jest sport i dziennikarz powinien o tym pamiętać, a nie wzbudzać nadzieje, które niekoniecznie musz± się spełnić...

  Ja też my¶lę, że mamy szanse cieszyć się więcej niż raz, ale nie podaje tego jako pewnika .... co prawda autor też nie, ale ja jestem internauta a nie "dziennikarska wyrocznia" i ja moge to zrobić....

 • janadamf

  Oceniono 14 razy 4

  Czemu takie skromne oczekiwania, skoro wedlug was kazdy polski zawodnik ma nie tylko szanse ale realna szanse na medal? My jestesmy przygotowani na realna przecietnosc, zwlaszcza skoczkow.

 • Oceniono 2 razy 2

  Czy kto¶ wie, jakie s± zasady dzisiejszych eliminacji, kto musi startować, jakie s± kryteria awansu i do jakiego wła¶ciwie biegu finałowego s± te eliminacje? W żadnym Ľródle o tym nie pisz±, nawet nie wiadomo która Polka czy który Polak w tych eliminacjach startuje.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX