Niespodziewana porażka Huberta Hurkacza. Polak odpada z II rundy Australian Open

Hubert Hurkacz niespodziewanie odpadł już w II rundzie Australian Open. 22-latek przegrał z Australijczykiem Johnem Millmanem 0:3, kolejno w setach 4:6, 5:7 i 3:6.

Hubert Hurkacz (31. w rankingu ATP) w II rundzie Australian Open mierzył się z reprezentantem gospodarzy, Johnem Millmanem (47. w rankingu ATP). Polak stawiany był jako faworyt tego pojedynku. W I rundzie Wrocławianin po ciężkim boju pokonał Austriaka Dennisa Novaka 6:7(4), 1:6, 6:2, 6:3, 6:4.

Hurkacz: Djoković widzi we mnie przyszłość tenisa. Zrobię wszystko, by nią być

Nieoczekiwana porażka Hurkacza w Australian Open

Początek I i II seta był dla Polaka bardzo pomyślny. Hurkacz w obu partiach obejmował prowadzenie 3:1, a potem błyskawicznie je tracił. 22-letni tenisista grał bardzo nerwowo, a w kluczowych momentach popełniał proste, niewymuszone błędy, które kończyły się punktami dla rywala. Co więcej po wielu zagraniach Hurkacz nie potrafił utrzymać nerwów na wodzy.

W trzecim secie Polak nie miał już nic do powiedzenia. Gdy przegrywał 0:4, to miał jeszcze chwilowy zryw, kiedy jego łupem padły dwa gemy z rzędu. Millman ostatecznie wygrał tę partię 6:3, wykorzystując trzecię piłkę meczową. Polak ostatecznie przegrał mecz 0:3, kolejno w setach 4:6, 5:7, 3:6.

Za dojście do II rundy Australian Open 2020 Hurkacz otrzyma 45 punktów do rankingu ATP oraz 128 tys. dolarów australijskich premii finansowej. 22-latka w Melbourne czeka jeszcze rywalizacja w deblu w parze z Vaskiem Pospisilem.

Hurkacz zagrał w całym meczu z Millmanem znacznie poniżej oczekiwań i już po raz trzeci w karierze doznał porażki ze starszym o osiem lat zawodnikiem z Australii. Millman w trzeciej rundzie zmierzy się z lepszym z pary Filip Krajinović - Roger Federer.