15-latka pokonała Venus Williams w I rundzie Australian Open. Niespodzianka w turnieju mężczyzn

Cori Gauff wygrała z Venus Williams podczas 1. rundy Australian Open. W starciu dwóch pokoleń lepsza okazała się 15-letnia Gauff, która pokonała starszą o 24 lata rywalkę 2:0 (7:6, 6:3).

Mecz Cori Gauff z Venus Williams zapowiadany był jako starcie dwóch pokoleń amerykańskiego tenisa. Pierwsza z zawodniczek dopiero rozpoczyna karierę, a druga zbliża się do jej zakończenia. 15-letnia Gauff od kilku miesięcy imponuje kibicom i ekspertom, zaskakując formą w każdym turnieju. Dlatego przed meczem z rywalką o 24 lata starszą, młoda tenisistka była uznawana za faworytkę.

Porównujemy Huberta Hurkacza i Kamila Majchrzaka. Kto ma większy talent?

15-latka pokonała Venus Williams! Cori Gauff wygrała starcie pokoleń

Gauff lepsza była od początku spotkania, choć Williams długo próbowała się jej przeciwstawiać. Dlatego do rozstrzygnięcia pierwszej partii potrzebny był tiebreak. W nim 15-latka okazała się lepsza i objęła prowadzenie. W drugim secie Gauff szybko przełamała starszą rywalkę, po pierwszych dwóch gemach obejmując prowadzenie 2:0. Seta wygrała 6:3, a cały mecz 2:0.

- Moją misją jest bycie najlepszą. To mój cel - wygrać jak najwięcej turniejów wielkoszlemowych - powiedziała po zakończeniu spotkania Gauff.

Pewne zwycięstwa Sereny Williams i Naomi Osaki

Swój mecz pewnie wygrała druga z sióstr Williams, Serena. Amerykanka pokonała Anastazję Potapową 2:0 (6:0, 6:3). Inna z faworytek do wygrania rywalizacji kobiet w AO, Naomi Osaka pokonała Marię Bouzkovą 2:0 (6:3, 6:4).

Wyniki:

• Badosa - Larsson - 2:0 (6:1, 6:0)
  • Aleksandrowa - Teichmann - 2:1 (6:4, 4:6, 6:2)
  • Cristea - Strycova - 2:0 (6:2, 7:6)
  • Kanepi - Krejcikova - 1:2 (6:7, 6:2, 3:6)
  • Li - Cabrera - 2:0 (7:6, 7:6)
  • Potapowa - Williams S. - 0:2 (0:6, 3:6)

Niespodziewana porażka Szapowałowa. Federer z pewnym zwycięstwem

W rywalizacji mężczyzn największą niespodziankę sprawił Marton Fucsovics. 67. w rankingu ATP Węgier pokonał Denisa Szapowałowa, 13. tenisistę świata. Mecz zakończył się wynikiem 3:1 dla Fucsovics (6:3, 6:7, 6:1, 7:6). Inni faworyci, m.in. Roger Federer i Stefanos Tsitsipas pewnie wygrali swoje spotkania.