Fatalna noc polskich tenisistek w Australian Open. Trzy mecze, trzy porażki

Maja Chwalińska, Magdalena Fręch i Urszula Radwańska przegrały swoje mecze w kwalifikacjach Australian Open. Spośród trzech Polek, tylko jedna zdołała wygrać seta w swoim pojedynku.

Nieudana noc Australian Open dla Polek rozpoczęła się już od pierwszego meczu. W nim Maja Chwalińska nie miała żadnych szans z Izabellą Szinikową. 18-latka w pierwszym secie została rozgromiona 0:6. W drugim postawiła się bardziej doświadczonej Bułgarce, ale uległa 5:7.

Porównujemy Huberta Hurkacza i Kamila Majchrzaka. Kto ma większy talent?

Kilkanaście minut po Chwalińskiej, swój mecz w eliminacjach przegrała Magdalena Fręch. Polka nie dała rady 23-letniej Mayo Hibi z Japonii. Pierwszego seta przegrała 2:6. Później co prawda zaczęła grać dużo lepiej i doprowadziła do wyrównania, wygrywając drugą partię 6:4, ale w decydującej przegrała jednak 4:6, także kończąc udział w kwalifikacjach.

Bez szans w swoim starciu okazała się również Urszula Radwańska. 218. zawodniczka rankingu WTA nie dała rady sklasyfikowanej pięć miejsc wyżej Johannie Larsson ze Szwecji. 29-latka pierwszego seta przegrała 3:6, a drugiego 1:6.

Wyniki:

• Chwalińska - Szinikowa 0:2 (0:6, 5:7)
  • Fręch - Hibi 1:2 (2:6, 6:4, 4:6)
  • Radwańska - Larsson 0:2 (3:6, 1:6)

Polacy w Australian Open

Porażki trzech Polek w kwalifikacjach nie oznaczają jednak, że żadnych biało-czerwonych nie zobaczymy w turnieju głównym Australian Open. W nim zagrają bowiem: rozstawiony Hubert Hurkacz, a także Magda Linette i Iga Świątek W Australii pojawić się miał także Kamil Majchrzak, ale jego z udziału w prestiżowym turnieju wyeliminowała kontuzja.