Łukasz Kubot i Marcelo Melo w półfinale ATP Finals! Horror w ostatnim secie

Łukasz Kubot i Marcelo Melo awansowali do półfinału ATP Finals, rozgrywanego w Londynie. W ostatnim meczu grupowym, decydującym o awansie, pokonali Amerykanina Rajeeva Rama i Brytyjczyka Joe'ego Salisbury'ego 6:7(5), 6:4, 10-7.

Polsko-brazylijski debel różnie radził sobie w grupie Jonasa Bjoerkmana podczas tegorocznego ATP Finals, rozgrywanego na kortach w Londynie. Najpierw wygrał z Chorwatem Ivanem Dodigiem i Słowakiem Filipel Polaskiem 4:6, 6:4, 10-5, by potem przegrać z Ravenem Klaasenem z RPA i Michaelem Venus z Nowej Zelandii 3:6, 4:6.

Czwartkowe spotkanie znacznie lepiej rozpoczął debel amerykańsko-brytyjski, który objął prowadzenie 4:1 po przełamaniu podania Łukasza Kubota. Polsko-brazylijska para szybko odrobiła stratę i doprowadziła do tie-breaka. W nim jednym lepsi okazali się jej rywale, wygrywając 7-5.

W drugim secie obydwa duety doskonale radziły sobie przy swoim serwisie. Żadna z par nie miała szans na przełamanie rywali aż do 10. gema, gdy polsko-brazylijski debel stanął przed szansą na wygranie seta. Swojej okazji nie zmarnowali i doprowadzili do wyrównania, a o losach meczu i awansu musiał zadecydować super tie-break.

W nim doskonale spisywali się Melo z Kubotem. Od początku przejęli inicjatywę, wyszli na prowadzenie 6:2 i kontrolowali spokojnie grę. Mieli pięć piłek meczowych, wykorzystali dopiero 4., po błędzie amerykańskiego tenisisty. To nie zmieniło faktu, że Polak z Brazylijczykiem mogli cieszyć się z awansu do półfinału ATP Finals.

Łukasz Kubot i Marcelo Melo mogą powtórzyć sukces z 2017 roku

Tym samym Łukasz Kubot stanie przed szansą, by powtórzyć wyczyn z 2017 roku, gdy właśnie z Marcelo Melo awansowali do finału ATP Finals. W ubiegłym roku odpadli już w fazie grupowej.