Sport.pl

Andy Murray powinien zakończyć karierę. "Jego gra może mieć katastrofalne konsekwencje"

- Jego gra w tenisa może mieć katastrofalne konsekwencje. Szczerze mówiąc, to nawet nie pomyślałbym, że powrót do zawodowego sportu w jego stanie jest możliwy. Andy Murray ryzykuje - uważa doktor Hannes Rudiger z kliniki w Zurychu.

Wydawało się, że zakończy karierę i nie wróci na kort. Ale Andy Murray wygrał z bólem i w niedzielę pokonał Stana Wawrinkę 3:6, 6:4, 6:4 w finale turnieju ATP w Antwerpii. Po meczu płakał i dziękował. - To jedno z moich największych zwycięstw - mówił. A wszystko z metalowym implantem w kości udowej i ze sztuczną panewką w kości biodrowej. To pamiątki po operacji wstawienia endoprotezy biodra.

Kto ma większy talent? Hurkacz czy Majchrzak? Odpowiedź w tym materiale wideo:

Andy Murray ryzykuje! Katastrofalne konsekwencje

- Ponad 90 proc. pacjentów jest zachwyconych z takiego zabiegu i żyje dalej bez bólu. Jeżdżą na nartach, rowerze i pływają bez bólu. Ale żaden z nich nie próbował grać zawodowo w tenisa - mówił BBC profesor Max Fehily, specjalizujący się w urazach bioder. Doktor Hannes Rudiger z kliniki w Zurychu idzie jeszcze dalej. - Jego gra w tenisa może mieć katastrofalne konsekwencje. Szczerze mówiąc, to nawet nie pomyślałbym, że powrót do zawodowego sportu w jego stanie jest możliwy. Andy Murray ryzykuje - uważa Rudiger.

Zwycięstwo Murraya w Antwerpii dało mu awans z 243. na 127. miejsce w rankingu ATP. Przed kontuzją 32-letni Szkot zajmował drugie miejsce, a to pozwala mu na start w zbliżającym się Australian Open. W Australian Open, z którym zdążył się już pożegnać. - Może się jeszcze zobaczymy, zrobię, co tylko możliwe, by spróbować, ale niczego nie mogę obiecać - mówił Murray w styczniu. Teraz wszystko wskazuje na to, że znów będzie miał okazję na rozmowy z kibicami w Melbourne.

Więcej o:
Komentarze (3)
Andy Murray powinien zakończyć karierę. "Jego gra może mieć katastrofalne konsekwencje"
Zaloguj się
 • marek804

  Oceniono 3 razy 3

  Nie bardzo wiem po co ryzykuje. Kasy już chyba mu starczy do końca życia, ale zdrowia za nią nie kupi.

 • ml2403

  Oceniono 4 razy 0

  Tenis już na poziomie wyższym amatorskim to sport niezdrowy. Jest to spowodowane gwałtownymi startami i hamowaniami powtarzanymi setki razy podczas meczu. To daje ponadnaturalne przeciążenia stawów kończyn dolnych, a jak jeszcze do tego dodamy ponadnaturalne obciążenia obręczy barkowej i kręgosłupa to mamy obraz całości. Dopóki gra w tenisa polegała na precyzyjnym posyłaniu piłki w różne części kortu to było jeszcze jako tako i tylko ciężkie rakiety powodowały objaw łokcia tenisisty. Teraz rakiety są dużo lżejsze, łokcia tenisisty nie ma ale styl gry rujnuje prawie wszystkie stawy. Murray zrobi jeden fałszywy krok, wyleci mu implant przy dużym przeciążeniu i skończy w wózku inwalidzkim.

 • boliver

  Oceniono 2 razy 0

  W ao za dwa miesiace z placzem znowu oglosi koniec

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX