Hubert Hurkacz przegrał z 9. rakietą świata, ale popisał się pięknymi zagraniami [WIDEO]

W poniedziałek wieczorem Hubert Hurkacz przegrał z 23-letnim Karenem Chaczanowem 4:6, 6:7 w meczu pierwszej rundy turnieju ATP w Wiedniu. Polak rozkręcił się dopiero w drugim secie, popisał się nawet kilkoma ślicznymi zagraniami, ale na Rosjanina to nie wystarczyło.

Na początku października Hubert Hurkacz uczestniczył w turnieju w Szanghaju, gdzie wygrał dwa spotkania i odpadł w trzeciej rundzie po trzysetowym pojedynku z Stefanosem Tsitsipasem. Zdobył przy okazji 90 punktów do rankingu ATP, co pozwoliło mu przesunąć się o jedną pozycję - z 34. na 33. miejsce. Później jednak wrocławianin nie wziął udziału w żadnym z turniejów rangi ATP World Tour 250. W wyniku tego Hurkacz spadł w najnowszym rankingu ATP z 33. na 35. pozycję.

Hubert Hurkacz czy Kamil Majchrzak - kto jest lepszy? Obejrzyj poniższy materiał wideo:

A jak poszło Polakowi na turnieju w Austrii?

Na początku meczu Polak popełnił wiele błędów, był niedokładny. Karen Chaczanow, 9. rakieta świata, wygrał pierwszego seta 6:4.

Na początku drugiego seta 22-letni Hurkacz wciąż nie zachwycał, w pewnym momencie przegrywał już 0:3. Ale nagle Polak się przebudził i momentami zaczął grać pięknie, co możecie zobaczyć poniżej:

Doprowadził nawet do gry na przewagi. Tie-break wygrał jednak Rosjanin, 23-latek zwyciężył 7:3. Tym samym Polak odpadł z wiedeńskiego turnieju w 1/16 finału. Chaczanow imponował asami serwisowymi, zaliczył ich siedem, a Hurkacz zaledwie dwa. Pojedynek trwał godzinę i 42 minuty. Na dniach Polak przeniesie się do Paryża, gdzie powalczy o rozstawienie w zbliżającym się Australian Open.