Andy Murray wraca do gry. Pokonał półfinalistę US Open!

Andy Murray walczy o powrót do formy, którą zachwycał przez lata. Szkot w 1. rundzie turnieju ATP w Pekinie pokonał niespodziewanie Matteo Berrettiniego 7:6(2), 7:6(7).

Świat tenisa obserwuje w ostatnich miesiącach niesamowitą walkę Andy'ego Murraya o powrót do dawnej dyspozycji. Były numer jeden światowego rankingu miał problemy z biodrem i groziło mu zakończenie kariery. Nie załamał się, a we wtorek odniósł największe zwycięstwo od września 2018 roku. Wówczas pokonał Davida Goffina (15. ATP) w Shenzhen. Tym razem Matteo Berrettiniego (13. ATP) w Pekinie.

Świątek gra już jak najlepsze tenisistki:

Murray odniósł ważne zwycięstwo

Zwycięstwo nad Włochem jest o tyle cenne, że to półfinalista ostatniego US Open. Berrettini w meczu o finał w Nowym Jorku nie dał rady Rafaelowi Nadalowi. Spotkanie Murray - Berrettini było bardzo zacięte. Szkocki tenisista potrzebował dwóch tie-breaków, by pokonać rywala. Mecz zakończył przy własnym serwisie po dwóch godzinach i trzech minutach. W drugiej rundzie w Pekinie Murray zagra z rodakiem Cameronem Norrie (69. ATP).

Forma Murray'a rośnie

Andy Murray po tegorocznym Australian Open miał półroczną przerwę. Wrócił na sezon gry na trawie, ale tylko do rywalizacji deblowej i w mikście. W singlu gra dopiero od sierpnia, do tej pory ze słabym powodzeniem. Miesiąc temu odpadł w ćwierćfinale malutkiego challangera na Majorce. Pokonał go 212. na świecie Włoch Matteo Viola. Sam Murray ze względu na przerwę w grze jest jeszcze dalej w rankingu ATP - na 503. miejscu.