Polska tenisistka zmarnowała dużą szansę na ogranie faworytki w turnieju WTA

Katarzyna Kawa (129. WTA) odpadła w 2. rundzie turnieju WTA w Taszkiencie. Polka przegrała z Czeszką Kristyną Pliskową (80. WTA) 5:7, 6:3, 4:6. Kawa nie wykorzystała dużej szansy na zwycięstwo.

Katarzyna Kawa była bliska zwycięstwa nad faworyzowaną Kristyną Pliskową. Mimo to, trudno powiedzieć, by Polka zagrała w 2. rundzie turnieju w Taszkiencie dobre spotkanie.

W pierwszym secie Kawa prowadziła 5:2 i miała dwie piłki setowe. Szansy nie wykorzystała, a następnie przegrała pięć gemów z rzędu i partię 5:7. Drugi set Polka zaczęła od straty własnego serwisu, ale chwilę później wyszła na 4:1. Tym razem dowiozła przewagę i zakończyła partię w stosunku 6:3.

Kawa nie wykorzystała szansy

W decydującym secie obie zawodniczki utrzymywały swoje podania aż do stanu 5:4 dla Pliskowej. Wówczas to Kawa miała moment słabości przy swoim podaniu, który rywalka wykorzystała. Czeszka triumfowała 6:4, a w całym meczu 2:1. Polska tenisistka może żałować porażki tym bardziej, że jej przeciwniczka w trzecim secie narzekała na kłopoty zdrowotne. Spotkanie zostało nawet przerwane na kilka minut, bo Pliskowa poprosiła o przerwę medyczną.