Sport.pl

Koniec sezonu dla Igi Świątek. Polka musi zmienić plany

- Iga Świątek nie zagra już w tym sezonie z powodu kontuzji - poinformował Dawid Celt, mąż Agnieszki Radwańskiej i ekspert TVP Sport.

Iga Świątek z powodu kontuzji stopy nie zagra już w tym roku. 18-latka miała w najbliższych dniach wystąpić w dwóch turniejach w Chinach. O jej problemach zdrowotnych poinformował Dawid Celt, komentujący spotkanie półfinałowe Magdy Linette z Jekatieriną Aleksandrową w Seulu. 

Świątek dwa dni temu otrzymała informację, że ma pewne miejsce w turnieju głównym w Pekinie. Byłby to jej debiut w imprezie rangi WTA Premier Mandatory. Ze stolicy Chin miała jeszcze polecieć na turniej w Tiencinie, ale Polka musiała zmienić plany i w tym sezonie już nie zagra.

Kolejne problemy zdrowotne Igi Świątek

Sezon 2019 jest pierwszym w karierze 18-latki, w którym rywalizuje w głównym cyklu WTA. W kwietniu Świątek doszła do finału turnieju w Lugano. Była także m.in. w 4. rundzie Roland Garros. Obecnie jest sklasyfikowana na 60. miejscu w rankingu WTA, a sezon zaczynała na 178. pozycji. Dwa lata temu Polka przeszła operację stawu skokowego.

Więcej o:
Komentarze (8)
Koniec sezonu dla Igi Świątek. Polka musi zmienić plany
Zaloguj się
 • 6nine9

  Oceniono 7 razy 3

  Ale slabo... była szansa na trochę punktów. I dobry ranking na przyszły rok, zapewniający grę bez kwalifikacji w wielu turniejach.

 • mgr.nauk

  Oceniono 6 razy 0

  Dlaczego przy art. na temat tenisa lansowany jest alfons? Nie pamiętam ile on dostał ale czy nie powinien siedzieć? Czy już wyszedł?

 • js08836

  Oceniono 2 razy 0

  Przyplątała się kontuzja co za pech. Tak bywa nawet na treningach. Dziwne to bo, po US Open prorokowałem, że następny jej występ będzie podczas Australia Open. I po co mi to było ?

 • helwiusz

  Oceniono 4 razy 0

  Bardzo, bardzo smutna wiadomość. Obawiam się, że trzeba zapomnieć o nadziejach na wielką karierę tenisową Igi. Ona nie ma do tego zdrowia - to w tej chwili stało się oczywiste. Ona ma dopiero 18 lat a już raz przeszła przez poważną kontuzję stawu skokowego. Było to 2 lata temu, a zewnętrzne powody kontuzji były żadne. Doznała tego urazu nie na treningu ani podczas meczu - to stało się w szkole, kiedy wstawała z ławki na przerwę. "Coś chrupnęło" - i okazało się, że konieczna jest operacja i 8-miesięczna rekonwalescencja. Widać, że ma kruchutkie stawy - z taką wadą kariery w tenisie nie zrobisz. Zawistnicy, którzy zdążyli się już ujawnić na tym forum, mają chwilę nikczemnej satysfakcji.

 • kochaj.forumowicza.jak.siebie

  Oceniono 6 razy 0

  sport to zdrowie. wyczynowy sport to....

 • 333a3

  Oceniono 11 razy -5

  Iga Świątek z powodu lenistwa nie zagra już w tym roku. Jedyna nadzieja w Magdzie Linette.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX