Magda Linette w półfinale turnieju WTA w Seulu! Polka nie dała szans rywalce

Magda Linette (48. WTA) wygrała w ćwierćfinale turnieju WTA w Seulu z belgijką Kirsten Flipkens (106. WTA) 6:2, 6:3 i zagra w półfinale turnieju w Korei Południowej.

Magda Linette nie dała żadnych szans belgijce Kirsten Flipkens i w ekspresowym tempie awansowała do półfinału turnieju WTA w Seulu. Mecz trwał godzinę i 22 minuty, a Polka pozwoliła Belgijce na wygranie zaledwie pięciu gemów. Pierwszego seta zawodniczka z Poznania wygrała do dwóch, a drugiego do trzech. Imponowała spokojem i pewnie wykorzystywała błędy rywalki. Polka bardzo dobrze returnowała, ale przede wszystkim pilnowała własnego serwisu.

Magda Linette zagra w półfinale z Jekatieriną Aleksandrową

Zwycięstwo nad Kirsten Flipkens (106. WTA) oznacza, że Polka zagra w półfinale turnieju w Seulu. Tam jej rywalką będzie Jekatierina Aleksandrowa (39. WTA). Aleksandrowa w ćwierćfinale pokonała 6:7, 6:4, 6:4 Kristie Ahn ze Stanów Zjednoczonych. Mecz Polki z reprezentantką Rosji odbędzie się w sobotę 21 września jako drugi w kolejności od godz. 7:00 naszego czasu. Wcześniej o finał powalczą Chinka Yafan Wang (58. WTA) i Czeszka Karolina Muchova (45. WTA).