Sport.pl

Skandaliczne pytanie tenisisty do sędziego. "Hańba dla tenisa" [WIDEO]

Do niecodziennej sytuacji doszło podczas jednego z meczów tenisowego turnieju Amex-Istanbul Challenger. W trakcie spotkania Mischa Zverev zadał sędziemu pytanie, które rzadko słyszy się na tenisowych kortach.

Był drugi set meczu Mischy Zvereva z Denisem Istominem podczas Amex-Istanbul Challenger. Niemiec walczył o kolejne, dopiero siódme zwycięstwo w tym sezonie (jedno z sześciu wywalczonych przez cały rok również udało mu się odnieść w meczu z Istominem). Do drugiej rundy turnieju 32-latek awansował co prawda tylko dzięki kontuzji Maximilliana Neuchrista, z którym w pierwszym meczu przegrywał już 2:5 w pierwszym secie, ale w drugim starciu był faworytem.

Po pierwszym secie zakończonym wygraną 6:4 Zverev zachował się jednak bardzo niecodziennie. Tuż przed rozpoczęciem decydującej części spotkania podszedł bowiem do sędziego i zapytał: - Jeśli dziś zrezygnuję, będę mógł wystąpić w kwalifikacjach w weekend?

Zverev planuje bowiem wystąpić w turniejach ATP w przyszłym tygodniu. Jeden odbywa się w Sankt Petersburgu, a drugi w Metz. Awans do kolejnej rundy turnieju w Stambule oznaczałby natomiast, że na któryś z dwóch wspomnianych turniejów Niemiec nie zdąży.

Zverev może zostać ukarany za swoje zachowanie

Ostatecznie Zverev zrezygnował z gry w trzecim secie, w którym przegrał pierwsze trzy gemy. Sędzia uznał jego poddanie, ale zgłosił sprawę odpowiednim organom w ATP, który może ukarać zawodnika. Zdaniem Damiana Kusta z portalu lastwordontennis.com, Zverev powinien otrzymać zakaz startu w turniejach w Sankt Petersburgu i Metz. Za to hiszpańska Marca napisała, że "to wideo okrywa tenis hańbą".

Więcej o:
Komentarze (13)
Skandaliczne pytanie tenisisty do sędziego. "Hańba dla tenisa" [WIDEO]
Zaloguj się
 • boliver

  Oceniono 4 razy 4

  Zgnity swiat,, forsa i tylko forsa nawet po trupach

 • thedymero

  Oceniono 2 razy 2

  Nie wiem po co Zverev pcha się wciąż do turniejów rangi ATP, skoro zaliczył taki zjazd umiejętności, że przegrywa już ze wszystkimi i wszędzie. Obiektywnie, jego miejsce jest gdzieś w w połowie 3 setki rankingu. Powinien grać w słabo obsadzonych Challengerach.

 • ochujek

  Oceniono 1 raz 1

  Nie znam się, nie komentuję.

 • wsamopludnie

  Oceniono 1 raz 1

  A mówią kto pyta nie błądzi.

 • june-of-44

  Oceniono 4 razy 0

  W tenisie chodzi tylko o pieniądze. O nic więcej. Ktoś w to nie wierzy?
  Zorganizujcie turniej tenisowy, zaproście gwiazdy i powiedzcie żeby zagrały za friko - np. dla ubogich dzieci.....
  Nikogo na korcie nie zobaczycie....
  Dzisiejsze czasy.

 • wichura

  0

  Dureń!
  Był o 12 piłek od normalnego końca (skoro przegrał trzy gemy w trzecim secie), max. 25 minut (z przerwami)...

 • pardonsik

  Oceniono 2 razy 0

  Ciekaw ile zarobił na obstawienie tego meczu.

 • kibleg

  Oceniono 9 razy -1

  Nie wiedział, spytał. Pech chciał, że gwizdacza zatrudnionego przez te żądne kasy z reklam pasibrzuchy. Mógł pomyśleć i wcześniej spytać zaufane osoby. Jak można karać za pytanie!? Krótko: myślenie i mówienie poza kamrerami wszystkiego jest ok, ale stwierdzenie czy pytanie publiczne "okrywa hańbą". Co za fałsz!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX