Sensacyjna porażka Rogera Federera w ćwierćfinale US Open! Pięciosetowy thriller

Danił Miedwiediew po raz pierwszy w karierze zagra w półfinale wielkoszlemowego turnieju. Rosjanin we wtorek wieczorem wygrał czterosetowe starcie ze Stanem Wawrinką 3:1 (7:6, 6:3, 3:6, 6:1). W innym ćwierćfinale, rozgrywanym w nocy z wtorku na środę polskiego czasu, sensacyjne zwycięstwo odniósł Grigor Dimitrow, który pokonał Rogera Federera 3:2 (3:6, 6:4, 3:6, 6:4, 6:2).

Daniił Miedwiediew nie gra pięknie stylowo, potyka się o własne nogi i wojuje z kibicami. Bije jednak mocno, a przede wszystkim gra na tyle inteligentnie, że właśnie doszedł do pierwszego półfinału Wielkiego Szlema w karierze. 23-latek imponuje odpornością psychiczną, dając nadzieję, że po "Wielkiej Trójce" (Djoković, Federer, Nadal) w męskim tenisie nie nastanie bezkrólewie - napisał ostatnio Dominik Senkowski ze Sport.pl. W nocy z wtorku na środę polskiego czasu, do Miedwiediewa dołączył Grigor Dimitrow, który niespodziewanie wygrał z Rogerem Federerem.

Roger Federer odpadł w ćwierćfinale US Open

Dimitrow na US Open przyjechał w jednym z najgorszych momentów kariery, po przegraniu siedmiu z ostatnich ośmiu spotkań. Podczas turnieju jest jednak zupełnie innym tenisistą, niż jeszcze w ubiegłych miesiącach. Udowodnił to w meczu z zawodnikiem sklasyfikowanym o 75 miejsc wyżej w światowym rankingu (Dimitrow jest 78., Federer 3.).

Mecz miał niezwykły przebieg. Federer bez problemu wygrał pierwszego seta (6:3), bardzo szybko przełamując Dimitrowa. Bułgara to jednak tylko zmotywowało, bo w drugim secie przełamał utytułowanego rywala dwa razy, wygrywają 6:4.Trzeciego seta, w takim samym stosunku gemów, jak pierwszego, ponownie wygrał Szwajcar. W czwartym końcowego zwycięstwa nie zdołał sobie jednak zapewnić, a przełamany został już w pierwszej partii serwisowej. W decydującym piątym secie zdecydowanie lepiej zagrał Dimitrow, który pokazał większą pewność siebie i lepsze przygotowanie fizyczne. 28-latek dwukrotnie przełamał Federera, w pewnym momencie prowadząc już 4:0. Ostatecznie decydującą część meczu wygrał 6:2, a całe spotkanie 3:2.

Kto w półfinale?

W pierwszym półfinale Dimitrow zmierzy się ze wspomnianą rewelacją turnieju, Daniłem Miedwiediewem. Drugą parę stworzą zwycięzcy spotkań Matteo Berrettini - Gael Monflis i Diego Schwartzmann - Rafael Nadal.