Sport.pl

Legendarny tenisista z najwyższą karą w męskim turnieju na US Open! Skandaliczny gest

Legendarny amerykański deblista Mike Bryan, zwycięzca (w parze z bratem Bobem) 18-stu turniejów wielkoszlemowych, otrzymał karę w wysokości 10 tys. dolarów za gest strzelania w kierunku sędziego liniowego. To nawyższa jak dotąd kara w tegorocznym męskim turnieju US Open. 

Iga Świątek ma apetyt na sukces:

W 2. rundzie debla na US Open bracia Mike i Bob Bryanowie rywalizowali z parą Roberto Carballes (Hiszpania) - Federico Delbonis (Argentyna). Po jednej z wymian 41-letni Mike Bryan był wściekły na decyzję sędziego liniowego. Postanowił obrócić rakietą, wykonując gest, jakby strzelał z karabinu do arbitra. Za to skandaliczne zachowanie został upomniany przez sędziego głównego, Marianę Alves.

Mike Bryan przeprasza za swój gest

Po meczu organizatorzy US Open ukarali amerykańskiego tenisistą grzywną w wysokości 10 tys. dolarów.To jak dotychczas najwyższa kara podczas tegorocznego męskiego turnieju w Nowym Jorku. - Przepaszam za ten gest, który miał byc żartobliwy. Biorąc jednak pod uwagę ostatnie wydarzenia i klimat polityczny, rozumiem, że można go odebrać jako drażliwy. Obiecuję, że to się więcej nie powtórzy - napisał w oświadczeniu Mike Bryan. 

Bracia Bryanowie to 18-krotni zwycięzcy turniejów wielkoszlemowych. Mimo zamieszania, awansowali do 3. rundy US Open, pokonując parę Carballes - Delbonis 4-6, 7-5, 6-3. 

Więcej o:
Komentarze (43)
Legendarny tenisista z najwyższą karą w męskim turnieju na US Open! Skandaliczny gest
Zaloguj się
 • krunghtep01

  Oceniono 9 razy 7

  Przy ich zarobkach to kara wrecz symboliczna.

 • bartekgryko

  Oceniono 5 razy 5

  Bryan przeprosił, i wierzę mu, ze chciał zażartować. TAk samo się zartuje pokazując że się sobie strzela w głowę żeby wyrazić stan np zmęczenia na spotkaniu. Jest wiele takich obrazków satyrycznych, ale nie jest to politycznie poprawne, stąd kara. Wysoka mi się wydaje, ale pewnie dobrze, że zwracają na to uwagę

 • kalowiec

  Oceniono 7 razy 3

  Poprawność polityczna doprowadza do absurdów...

 • youthman

  Oceniono 16 razy 2

  Paskudny odruch i słuszna kara. W dzieciństwie za celowanie do innych z pistoletów - zabawek dostawało się po łapach. Gdyby taka lekcje odebrał pan Bryan takie żarty by mu się nie zdarzały.

 • skokens

  Oceniono 1 raz 1

  To tak jak by mi kazali zapłacic 50zl

 • plobywatel

  Oceniono 5 razy 1

  Ma szczęście liniowy że grali rakietami, a nie strzelbami ;)

 • mrs.courvoisier

  0

  już nawet zażartować nie pozwalają

 • chris5502

  Oceniono 2 razy 0

  Niedlugo bedziemy chodzic ze spuszczonymi glowami bo kazde spojrzenie bedzie uznane za skandaliczny rasistowski, homofobiczny, lub szowinistyczny gest. Poprawnosc polityczna - najgorszy "wynalazek" XXI wieku.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX