Iga Świątek dzielnie walczyła, ale odpadła w II rundzie US Open

W czwartek Iga Świątek wygrała pierwszego seta 6:3 z Łotyszką Anastazją Sewastową, ale kolejne dwa przegrała (1:6, 3:6). I tym samym została wyeliminowana z US Open już w drugiej rundzie.

W I rundzie Iga Świątek (49. WTA) nie dała żadnych szans Serbce Ivanie Jorović (93. WTA), zwyciężając 6:0, 6:1. Z kolei Anastasija Sevastova pokonała w poprzedniej rundzie Eugenie Bouchard (119. WTA) 6:3, 6:3. Łotyszka rozstawiona jest w tegorocznym US Open z "12". Spotkanie Świątek z Sevastovą miało się odbyć w środę, ale - przez obfite opady deszczu w Nowym Jorku - zostało przełożone na czwartek.

Od początku było wiadomo, że to Łotyszka będzie faworytką. 29-latka znajduje się obecnie w niezłej formie, bowiem pod koniec lipca zwyciężyła w turnieju Baltic Open 2019 rozgrywanym w Jurmale. Przypomnijmy, że w finale Sevastova wygrała z Katarzyną Kawą 3:6, 7:5, 6:4. Przed rokiem rywalka Świątek dotarła aż do półfinału nowojorskiej imprezy.

A jak było w czwartek?

Warszawianka udanie rozpoczęła mecz. Szczególnie skuteczna była przy własnym podaniu. W szóstym gemie Sewastowa została przełamana przez Polkę. Ostatecznie Świątek wygrała pierwszego seta 6:3.

W kolejnym secie Łotyszka grała już dużo lepiej. I choć Polka początkowo skutecznie się broniła, miała nawet dwa break-pointy, to ostatecznie zaczęła popełniać wiele błędów. Sewastowa to wykorzystała i pewnie wygrała 6:1. W decydującym secie Świątek długo stawiała opór, było już nawet 3:3, ale ostatecznie przegrała 3:6.

W III rundzie Sewastowa zmierzy się z Petrą Martić, która jest sklasyfikowana na 22. miejscu rankingu WTA.