Magda Linette wygrała turniej w Nowym Jorku! Horror w trzech setach!

Magda Linette wygrała turniej Bronx Open w Nowym Jorku. W finale pokonała Włoszkę Camilę Giorgi 2:1 (5:7, 7:5, 6:4).

Hurkacz jak Becker. "To może być jego znak rozpoznawczy"

Dwie godziny i 34 minuty. Tyle trwało finałowe spotkanie Magdy Linette z Camilą Giorgi w finale turnieju singlistek WTA w Nowym Jorku. Dla Polki był to drugi finał w karierze. Poprzednio o tytuł walczyła w 2015 roku w Tokio, ale wówczas przegrała z Belgijką Yaniną Wickmayer (6:4, 3:6, 3:6). Teraz w końcu cieszyła się ze zwycięstwa. Razem z polskimi kibicami, którzy po morderczym meczu skandowali głośne: "dziękujemy".

Przełamanie za przełamaniem

Włoszka lepiej rozpoczęła pierwszego seta, przełamując Linette już w pierwszym gemie. Zresztą to w ogóle był set przełamań, bo w kolejnym był już remis. Łącznie było ich aż pięć. Z korzyścią dla Giorgi, bo to ona wygrała pierwszą partię 7:5. Kolejna zakończyła się takim samym wynikiem, ale dla Linette. Niżej notowana Polka (80. miejsce w rankingu WTA, przy 58. rywalki) przełamała Giorgi w drugim gemie i szybko objęła prowadzenie 3:0. W kolejnych gemach Giorgi zdołała jednak doprowadzić do remisu (4:4). Polka przy stanie 5:4 miała dwie piłki na wygranie seta, ale Włoszka utrzymała podanie. Dwa kolejne gemy należały już jednak do Linette.

Doszło więc do trzeciego seta, w którym od początku przewagę miała Giorgi. Linette w ósmym gemie odrobiła jednak stratę przełamania i po chwili to ona cieszyła się ze zwycięstwa w turnieju. Oto piłka meczowa:

To był morderczy turniej dla Linette

Przypomnijmy, że poznanianka - zanim doszła do finału w nowojorskim Bronksie - odprawiła aż siedem rywalek. A zrobiła to na przestrzeni... ośmiu dni. W trzystopniowych kwalifikacjach pokonała Kanadyjkę Gabrielę Dabrowski, Amerykankę Sophie Chang i Rosjankę Annę Blinkową. W głównej drabince wygrała z Estonką Kaią Kanepi, Białorusinką Alaksandrą Sasnowicz oraz z Czeszkami, Karoliną Muchovą i Kateriną Siniakovą.

Linette za zwycięstwo w turnieju zarobiła 43 tysiące dolarów. W rankingu awansuje z 80. na 53. miejsce. Tak wysoko jeszcze nie była. W poniedziałek w Nowym Jorku rusza wielkoszlemowy US Open. Linette rozpocznie zmagania we wtorek, kiedy zagra z niżej od siebie notowaną Australijką Astrą Sharmą (WTA 95).

• Magda Linette (Polska) - Camila Giorgi (Włochy) 5:7, 7:5, 6:4