Kamil Majchrzak nie zagra na US Open! Bolesna porażka Polaka

Kamil Majchrzak nie wystąpi w tegorocznym US Open. 23-letni Polak odpadł w 3. rundzie eliminacji po porażce z Białorusinem Ilją Iwaszką 1:6, 5:7.

Hubert Hurkacz w drodze na tenisowy szczyt:

Kamil Majchrzak (94. ATP) fatalnie wszedł w spotkanie z Ilją Iwaszką (143. ATP). Na pierwsze 16 piłek nie wygrał ani jednej! Białorusin objął prowadzenie 4:0. Dopiero wówczas Polak zaczął punktować, wygrał gema. Chwilę później przegrał jednak trzeci raz własne podanie i seta 1:6.

Kamil Majchrzak nie wykorzystał szansy

Druga partia układała się dużo lepiej dla Majchrzaka. Polski tenisista przełamał rywala i serwował przy stanie 5:4, by wyrównać stan rywalizacji w setach na 1:1. Niestety w tym kluczowym momencie meczu dał się przełamać. Chwilę później przegrał dwa gemy z rzędu i całe spotkanie 0:2.

W 2. rundzie eliminacji do wielkoszlemowego US Open Majchrzak ograł Tommy'ego Robredo (184. ATP) z Hiszpanii 6:3, 6:4, a w 1. rundzie wygrał z Carlosem Berlocqiem z Argentyny (199. ATP) 6:3, 3:6, 6:3.