Duże zwycięstwo Magdy Linette. Awansowała do półfinału turnieju WTA!

Magda Linette (80. WTA) pokonała Czeszkę Karolinę Muchową (47. WTA) 6:7 (4), 6:4, 7:6 (3) w ćwierćfinale turnieju w Bronksie. W półfinale Linette zmierzy się z inną czeską tenisistą, Kateriną Siniakową.

Iga Świątek: Chciałabym za rok móc powiedzieć, że teraz już pora na zwycięstwo w Wielkim Szlemie. Są dziewiętnastolatki, które go wygrywały.

Tenisiści i tenisistki czekają już na rozpoczęcie US Open. Nowojorski turniej rusza w najbliższy poniedziałek, 26 sierpnia. Magda Linette (80. WTA) ostatnie dni przed startem wielkoszlemowej imprezy spędza bardzo aktywnie. Występuje w turnieju w amerykańskim Bronksie, gdzie w czwartek zagrała w ćwierćfinale. Rywalką Polki była 23-letnia Karolina Muchowa (47. WTA).

Pierwszy set ich pojedynku był bardzo zacięty. Żadna z pań nie zdołała przełamać rywalki i o losach partii zadecydować musiał tie-break. W nim lepsza okazała się faworyzowana Czeszka, która wygrała 7:4. Drugi set do stanu 2:2 był ponownie bardzo wyrównany. Wówczas to Linette przełamała Muchową. W kolejnych gemach serwisowych Polka odpierała ataki przeciwniczki i seta zamknęła wynikiem 6:4.

Magda Linette powalczy o finał

Trzeci set był ponownie bardzo zacięty. Polka i Czeszka utrzymywały swoje podania, aż w końcu naszedł tie-break. W nim górą była Linette, która wygrała 7:3. Tym samym nasza zawodniczka awansowała do półfinału turnieju w Bronksie. O finał zagra z inną czeską tenisistką, Kateriną Siniakową (38. WTA).

Linette z Osaką w US Open?

W czwartek w Nowym Jorku odbyło się losowanie US Open 2019. Magda Linette w 1. rundzie zmierzy się z Astrą Sharmą (95. WTA). Australijka ograła Linette w tym roku w Bogocie 6:4, 6:3. 23-letnia Sharma również nigdy nie przeszła poziomu 2. rundy Wielkiego Szlema. Jeśli Linette wygra, to w kolejnym spotkaniu zagra z lepszą z pary: Anna Blinkowa (Rosja, 67. WTA) - Naomi Osaka (Japonia, 1. WTA).