Kamil Majchrzak bliżej awansu do US Open! Pokonał dawny numer 5 w rankingu

Kamil Majchrzak pokonał Tommy'ego Robredo 6:3, 6:4 w 2. rundzie eliminacji do wielkoszlemowego US Open. Polak musi wygrać jeszcze jedno spotkanie, by awansować do turnieju głównego.

"Musimy być zadowoleni z występu Igi Świątek w AO"

Kamil Majchrzak wciąż w grze o US Open! 23-latek jest już w finale eliminacji do nowojorskiej imprezy. W pierwszej rundzie kwalifikacyjnej Majchrzak (94. ATP) wygrał z Carlosem Berlocqiem z Argentyny (199. ATP) 6:3, 3:6, 6:3. W czwartek w drugiej rundzie zmierzył się z Hiszpanem Tommym Robredo (184. ATP). 37-letni Robredo był kiedyś 5. zawodnikiem świata.

Kamil Majchrzak awansuje do US Open?

Majchrzak szybko stracił serwis w pierwszym secie, bo przy stanie 1:1. Chwilę później odebrał jednak rywalowi podanie, a w końcówce seta zrobił to ponownie. Pierwsza partia poszła na jego konto (6:3). W drugim secie kibice oglądali tylko jedno przełamanie. Polak przy stanie 2:2 był skuteczny przy serwisie Hiszpana i zdołał go przełamać. Do końca meczu Majchrzak kontrolował spotkanie. Wygrał 6:3, 6:4.  W 3. rundzie eliminacji polski tenisista zmierzy się z Białorusinem Ilją Iwaszką (143. ATP), który w 2. rundzie pokonał Belga Rubena Bemelmansa (181. ATP) 6:4, 6:3.