Magda Linette po horrorze awansowała do turnieju w Bronksie! 11 przełamań w dwóch setach!

Magda Linette awansowała do turnieju głównego w Bronx. W finale eliminacji pokonała Rosjankę Annę Blinkową 7:6 (6), 7:6 (9). Panie grały tylko dwa sety, a mimo to ich spotkanie trwało aż dwie godziny i 32 minuty!

Iga Świątek ma apetyt na sukces. "Na pewno ma duże rezerwy":

Magda Linette (79. WTA) musiała się mocno namęczyć się, by awansować do turnieju głównego w amerykańskim Bronx. 27-letnia Polka pokonała w finale kwalifikacji Rosjankę Annę Blinkową (93. WTA) 7:6 (6), 7:6 (9). Spotkanie było niezwykle zacięte. Kibice oglądający ten mecz zobaczyli aż 11 przełamań: cztery w pierwszym secie i siedem w drugim.

US Open rusza już za moment

Tę wojnę nerwów wygrała Linette, która zakończyła spotkanie po dwóch godzinach i 32 minutach. W nagrodę będzie mogła uczestniczyć w ostatniej imprezie przygotowującej do wielkoszlemowego US Open. Turniej na kortach w Nowym Jorku rusza już 26 sierpnia. Linette w 1. rundzie turnieju w Bronksie zagra z Estonką Kaią Kanepi (77. WTA).