Sensacja! Najszybsza porażka Rogera Federera od 2003 roku!

Sensacja! W IV rundzie turnieju ATP w Cincinnati nie zobaczymy Rogera Federera, którego gładko pokonał Andriej Rublow (6:3, 6:4). Spotkanie trwało nieco ponad godzinę.

Można było przypuszczać, że Federera czekać będzie trudna przeprawa, bo 21-letni Rublow w poprzedniej rundzie niespodziewanie wyeliminował utytułowanego Stana Wawrinkę. W III rundzie turnieju ATP w Cincinnati Rublow znowu zaskoczył kibiców. W I secie Rosjanin dwukrotnie przełamał Federera. 38-letni Szwajcar grał bardzo słabo. Właściwie to można było go pochwalić jedynie za trzy efektowne returny z forhendu. Skończyło się na 6:3.

Drugi set był nieco bardziej wyrównany, ale Federer popełniał wiele błędów, był niedokładny. W pięciu gemach serwisowych Rosjanina Szwajcar zdobył zaledwie cztery punkty. Skończyło się na 6:4. Dla Szwajcara była to dopiero siódma porażka w obecnym sezonie. I co ciekawe, najszybsza - ze względu na czas trwania meczu - porażka Szwajcara od 2003 roku.

W ćwierćfinale Rublow zmierzy się z rodakiem Daniiłem Miedwiediewem (8. ATP). W pierwszej rundzie w Cincinnati odpadł Hubert Hurkacz, po porażce z Hiszpanem Roberto Bautistą Agutem.