Wygrane Magdy Linette i Igi 安i徠ek w kwalifikacjach do turnieju w Cincinnati

Magda Linette i Iga 安i徠ek awansowa造 do rundy fina這wej kwalifikacji do turnieju WTA Premier 5 w Cincinnati (pula nagr鏚 2,944 mln dolar闚).

Magda Linette (77. miejsce rankingu WTA) niespodziewanie pokona豉 Kristin Mladenovic (50. miejsce) 6:2, 7:5 w pierwszym meczu kwalifikacji do turnieju WTA w Cincinnati. Aby awansowa do turnieju g堯wnego Polka musi pokona Jennifer Brady. Mecz rozpocznie si niedziel ok. 17:30.

Do drugiej rundy kwalifikacji awansowa豉 te Iga 安i徠ek. 18-latka pokona豉 Kateryn Koz這w 6:2, 6:7 (0-7), 6:4. Polce wystarczy這 33 minuty, by wygra pierwszego seta. Wi璚ej problem闚 mia豉 w kolejnym starciu. Przegrywa豉 w drugim secie ju 1:4 i na dodatek musia豉 poprosi o przerw medyczn, Przerwa okaza豉 si zbawienna, bo 安i徠ek doprowadzi豉 do tie-breaka, kt鏎ego niestety przegra豉 0:7. Trzeci set by wyr闚nany, ale ostatecznie to Polka wygra豉 6:4. W kolejnej rundzie zagra z Yafan Wang. Pocz徠ek meczu w niedziel ok. godziny 19:30.

Tomasz 安i徠ek: Nie chc, 瞠by traci豉 rado嗆 z tego, co robi

- Pewnie, 瞠 jaki niedosyt jest, ale Iga zagra豉 najlepszy tenis na jaki j sta. Osaka nie odda豉 niczego za darmo. Teraz pora na Cincinnati, potem na US Open - m闚i kilka dni temu Sport.pl Tomasz 安i徠ek po pora盧e c鏎ki z Naomi Osak 6:7(4), 4:6 w walce o 獞ier熠ina turnieju w Toronto.