Błyskawiczny awans Igi Świątek. Caroline Wozniacki kolejną rywalką Polki

Zaledwie 22 minuty spędziła Iga Świątek w 1. rundzie turnieju WTA w Toronto. Rywalka Polki - Ajla Tomljanović - skreczowała przy stanie 4:1 dla naszej zawodniczki. W 2. rundzie Świątek zagra z Caroline Wozniacki.

22 - tyle minut trwał mecz Igi Świątek (65. WTA) w 1. rundzie turnieju WTA w Toronto. Rywalka naszej zawodniczki - Ajla Tomljanović (45. WTA) - skreczowała już w pierwszym secie. Gdy grająca dla Australii Chorwatka poddawała mecz Polka prowadziła 4:1.

Obie zawodniczki, zanim dostały się do głównej drabinki turnieju, musiały przejść dwustopniowe kwalifikacje. Z obciążeniami zawodów nie poradziła sobie Tomljanović, która we wtorek musiała zejść z kortu z powodu kontuzji pleców.

W kolejnej rundzie rywalką Świątek będzie Dunka polskiego pochodzenia, Caroline Wozniacki (18. WTA). W 1. rundzie Wozniacki w dwóch setach pokonała Rosjankę, Juliję Putincewą 6:4, 6:2. Obie zawodniczki spędziły na korcie godzinę i 29 minut.