Sport.pl

Jerzy Janowicz wraca do tenisa. Znamy datę powrotu

Jerzy Janowicz ogłosił, że wraca na korty od stycznia 2020 roku. W rozmowie ze Sport.pl potwierdził tę informację. - W przyszłym roku powinienem już wrócić do turniejów - przyznał.

W czerwcu Jerzy Janowicz ogłosił, że do tenisa wróci najprawdopodobniej na początku przyszłego sezonu. Teraz już wiemy, że ta informacja jest pewna. W rozmowie ze Sport.pl były półfinalista Wimbledonu potwierdził, że od stycznia 2020 roku znów będzie można go oglądać na kortach. - W przyszłym roku powinienem wrócić już do turniejów - powiedział nam Janowicz.

28-latek ostatni mecz tenisowy rozegrał w październiku 2017 roku. Od tego czasu próbuje wrócić do zdrowia oraz do formy sportowej. Leczył oba kolana, miał kontuzję bicepsa, poddał się też zabiegowi korekty wzroku.

Miał grać w Sopocie

Na początku kwietnia Janowicz przeszedł ostatni zabieg. - Jeszcze w kwietniu planuję powrót do treningów - mówił w rozmowie ze Sport.pl. Gdy na początku maja poznaliśmy datę drugiej edycji turnieju Sopot Open, ogłoszono także, że w imprezie weźmie udział Jerzy Janowicz. Łodzianin zrezygnował jednak ostatecznie z występu w Sopocie.

Największym sukcesem Janowicza pozostaje półfinał Wimbledonu, osiągnięty w 2013 roku. Od tamtego czasu żaden inny polski singlista nie zbliżył się do tego wyniku. Gdy 28-latek wróci do rywalizacji, jego pierwszym zadaniem będzie powrót do rankingu ATP. Od listopada zeszłego roku nie jest bowiem już klasyfikowany w zestawieniu tenisistów.

Więcej o:
Komentarze (27)
Jerzy Janowicz wraca do tenisa. Znamy datę powrotu
Zaloguj się
 • mcguirre

  Oceniono 10 razy 6

  Czy Jerzy przeszedł zabieg korekty swojego zachowania bo to chyba był największy problem. Sądząc po filmikach wrzucanych do sieci to nie, ale tak czy inaczej życzę powodzenia.

 • ivergon

  Oceniono 10 razy 4

  dobrze by było by wrócił ma 28 lat, jeszcze z 5 lat by pograł, tylko jako nastolatek miał już opinię specjalistów, że nie zrobi wielkiej kariery bo jest zbyt podatny na kontuzje, co jak na razie się sprawdza, jego zachowanie czy wybryki najmniej mnie obchodzą, to może obchodzić tylko plotkary

 • rg123

  Oceniono 6 razy 2

  Powodzenia! Wbrew "życzliwym", nienawistnym komentarzom różnej maści nieudacznikom.

 • evergreen111

  Oceniono 8 razy 2

  Czy zaangażował wreszcie osobistego psychologa i/lub psychiatrę?

 • gtv

  Oceniono 3 razy 1

  Na razie babciu nikt nie powtórzył osiągnięcia Janowicza w Wimbledonie i nie wygląda na to, by powiodło się coś podobnego komukolwiek z aktualnych, rodzimych talentów tenisowych, męskich albo damskich. Pozostaje jedynie ubolewać nad infantylnym chamstwem dominującym na Forum
  białego sportu, posądzanego przez długie lata o koneksje arystokratyczne, nie tolerujące bezwstydnego, prymitywnego motłochu, dorywającego się do klawiatury by na chwilę zaistnieć

 • helwiusz

  Oceniono 5 razy 1

  Pan Janowicz w swoim czasie publicznie wyraził irytację tym, że kibice mają wobec niego jakieś oczekiwania, bo prawo do takowych maja tylko jego mama, tata oraz trener. Ja się do tego stosuję, nie mam wobec p. Janowicza oczekiwań i - w konsekwencji - kompletnie nie obchodzi mnie, czy on wraca na kort, czy też nie.

 • krowiak_podwiniety

  0

  A kto to?

 • spector1

  Oceniono 2 razy 0

  @mcguire
  Zapewne jesteś fanatykiem A.Murraya, który po chamsku reagował na uwagi Janowicza do sędziego aby zostało włączone oświetlenie. Inaczej potoczyłby się mecz Janowicza z Murrayem
  gdyby nie incydent z oświetleniem.
  Takich jak ty nie brakuje (hodujesz najwięcej wirtualnych, zielonych pawi ).
  A.Murraya spotkało to na co zasłużył : "kontuzja" i spartolona operacja.
  Zawsze w układze mięśniowo szkieletowym najsłabszym ogniwem są ścięgna i więzadła gdy bierze się nawet legalnie , w ramach TUE ,dopalacze. Dlaczego Murray nie był poddany ani jednej kontroli przez WADA w 2008r ?
  Jakie dopalacze brał przed i po operacji?
  Jakiej korekcie wzroku poddał się Janowicz i dlaczego była ona konieczna nie będę ci tłumaczył. Możesz wspierać niestabilnego Hurkacza, który nigdy nie zbliży się do potężnego serwisu Janowicza (250km/h) .
  Janowicza wykończyli nieudolni chirurdzy. Djokovic nigdy nie powróciłby do tenisa gdyby operowali go tacy "specjalisci" z jakimi miał do czynienia Janowicz.

  Spector

 • ikebroflovski

  Oceniono 2 razy 0

  chyba w tenisie wirtualnym.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX