Serena Williams przegrała finał Wimbledonu w 57 minut! Zaskakujący przebieg meczu

Simona Halep pokonała Serenę Williams 6:2, 6:2 w finale Wimbledonu. Spotkanie było zaskakująco jednostronne, a trwało tylko 57 minut.

Serena Williams i Simona Halep zmierzyły się dotąd 10 razy. Dziewięć z tych spotkań wygrała Amerykanka. W dodatku w karierze siedem razy triumfowała na Wimbledonie, a dla Rumunki był to pierwszy finał w Londynie. Dlatego zdawało się, że to 37-letnia Williams będzie faworytką tego pojedynku.

Halep zaskoczyła Williams

Spotkanie fantastycznie rozpoczęło się jednak dla Halep. Dwa razy przełamała serwis rywalki i wyszła na prowadzenie 4:0. Rumuńska tenisistka grała niezwykle dokładnie i wszystko trafiała. Williams nie potrafiła skończyć piłki, bo przeciwniczka do wszystkiego dobiegała. Ponadto Amerykanka za dużo psuła. W drugiej części pierwszej partii zwyciężczyni 23 turniejów wielkoszlemowych zaczęła grać lepiej - dwa podania wygrała do zera. Nic to jej jednak nie dało, bo Halep przy swoim serwisie kontrolowała sytuację. Pierwszy set wygrała 6:2.

TIM IRELAND/AP

Pierwszy tytuł Halep na Wimbledonie

Druga partia początkowo była wyrównana. Obie zawodniczki dobrze serwowały i zrobiło się 2:2. Rumunka zaczęła grać odważniej w kolejnym gemie serwisowym Williams. Ta znów popsuła kilka piłek i po długiej walce została przełamana. 3:2 dla Rumunki, która następnie wygrała swoje podanie, ponownie przełamała rywalkę i zakończyła partię w stosunku 6:2.

Finał pań był jednostronny, ale w zaskakujący sposób. Simona Halep zneutralizowała wszystkie atuty Sereny Williams i pierwszy raz w życiu wygrała Wimbledon. Spotkanie finałowe trwało tylko 57 minut.