Sport.pl

Serena Williams przebiła Simonę Halep! Awansowała do finału Wimbledonu jeszcze szybciej

Serena Williams potrzebowała zaledwie 61 minut, aby pokonałć 6:1 6:2 Barborę Strycovą i awansować do finału wielkoszlemowego Wimbledonu. Amerykanka o zwycięstwo w turnieju zmierzy się z Simoną Halep.

Serena Williams w ekspresowym tempie zapewniła sobie awans do finału Wimbledonu. Amerykanka w zaledwie 61 minut pokonała Barborę Strycovą 6:1 6:2, nie pozwalając Czeszce ani razu wygrać przy swoim serwisie. Od początku do końca kontrolowała grę i bez większych problemów zakończyła mecz zwycięstwem.

Williams znakomicie serwowała, notując w całym meczu cztery asy przy jednym w wykonaniu Czeszki. Amerykanka miała też aż 28 uderzeń kończących, w pełni kontrolując grę i rozrzucając Strycovą po korcie, zmuszając ją do biegania. Dla byłej liderki rankingu WTA będzie to 11. finał Wimbledonu w karierze. 

Simona Halep rywalką Williams w finale

Simona Halepzaledwie 73 minuty pokonała Elinę Switolinę 6:1, 6:3 i została pierwszą Rumunką w historii, która zagra w finale Wimbledonu. Będzie to już jej 5. finał wielkoszlemowego turnieju. Początek spotkania w sobotę o 15:00.

Więcej o:
Komentarze (9)
Serena Williams przebiła Simonę Halep! Awansowała do finału Wimbledonu jeszcze szybciej
Zaloguj się
 • pedro.666

  Oceniono 3 razy 3

  Mam nadzieję, że przebiła ją w afekcie, bo jeśli z premedytacją, to wtedy koniec kariery raczej

 • ml2403

  Oceniono 3 razy 1

  Właściwie po tym meczu to nie wiadomo co powiedzieć, bo nasuwa się jedno, że baby są głupie albo potrafią zmienić się z dnia na dzień o 180 stopni. Widziałem Strycową w meczu z Kontą i grała bardzo dobrze, zmieniała rotacje i rodzaje uderzeń co wytrącało Brytyjkę z uderzenia i zasłużenie wygrała. Miałem nadzieję, że z taką grą wygra z Williams. I nagle jakby nie ta sama osoba wyszła na kort. Cokolwiek robiła to jakby ułatwić SW wygranie. Pierwszy serwis prawie nie istniał, a kolejne zagrania na środek półgórne takie jakie najbardziej lubi SW i na które ma dobrą odpowiedź. Wszyscy powtarzają, że nie można SW dawać półgórnych, wolnych piłek, bo z takich mając naturalne złożenie uderza mocno do roku i od razu uzyskuje znaczną przewagę tylko trzeba grać kątowo niską piłką i starać się ją pogonić po korcie. Strycowa jakby chciała jej zrobić przyjemność i wszystkie piłki na środek lub co najwyżej 2m od środka by Williams za dużo się nie fatygowała i obowiązkowo lekko liftowane by nie odbiły się zbyt nisko. Patrząc na to diabli brali jak tenisistka grająca kilkanaście lat w w turniejach ATP może grać tak głupio, a ona jednak cały czas to robiła. Śmiechu warte były też pienia komentatorów o znakomitej grze Williams, kompletnie nie widzących idiotycznej gry Czeszki. Zobaczymy co będzie w finale, bo Halep też różnie się zachowuje i potrafi grać wygodnie dla SW. Aż dziw bierze, że grające przeciw SW nie obejrzą sobie meczu z Vinci z 2015 roku. Tam można najlepiej zobaczyć jak można wygrać z SW i to gdy była w najlepszej formie, a nie tak jak teraz. Vinci grała bardzo prosto z forehandu jak najbardziej kątowo, a z backhandu bardzo mocno cięcy, niski slajs. Do tego trochę skrótów i SW straciła pewność siebie i sama odgrywała wolne piłki by nie wyrzucić z kortu. Nie wiem dlaczego Strycowa tak nie grała, bo niby czym miała się denerwować skoro nie była faworytką. To jednak kolejny przykład na to, że kobiety nie zrozumiesz.

 • helwiusz

  0

  <<Serena Williams przebiła Simonę Halep!>>

  Od dawna mówiłem, że to nosorożec.

 • herchinez

  0

  A już się bałem, że chodzi o Kubicę

 • spector1

  Oceniono 2 razy 0

  Nie zapominajmy, że Serena Williams jest od kilkunastu lat ,na koksie (jej siostra także).
  Czy obecnie bierze nowy, zmodyfikowany koktajl , nie wiadomo.
  Także Federer nie jest czysty, (po "urazie " kolana odrodził się jak Feniks z popiołów). Przed "urazem" grał kiepsko, "Kontuzja" kolana dała mu furtkę do koksu w ramach TUE.
  Co do S.Williams:
  Oficjalnie podano,że brała:
  Serena Williams' Therapeutic Use Exemptions (TUEs)
  Date for use/Date given/Substance

  *Oct 2010 - Mar 2011/23 Dec/Hydromorphone
  *Dec 2010/23 Dec/Oxycodone
  *Nov 27-Dec 1 2010/23 Dec/Methylprednisolone
  *12-19 Mar 2014/13th Mar/Prednisone
  *21-30 Mar 2014/2 Apr/Prednisone
  *7-21 May 2014/8 May/Prednisone
  *10-17 Nov 2014/3 Dec/Prednisone, Oxycodone
  *5-10 June 2015/8 Jun/ Prednisolone
  Zatwierdzono jej ten koks retroaktywnie.
  Obecnie bazuje ona na serwisowych cepach i cepowej młócce.
  Analizowanie jej gry jest kompromitacją nie tylko dla dziennikarzy ale także internautów.

  Spector

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX