Tylko 73 minuty! Ekspresowy półfinał Wimbledonu. Historyczny awans do finału

Simona Halep w zaledwie 73 minuty pokonała Elinę Switolinę 6:1, 6:3 i została pierwszą Rumunką w historii, która zagra w finale Wimbledonu.

Simona Halep jest rozstawiona z numerem siódmym, za to Elina Switolina była turniejową "ósemką". Ich spotkanie trwało zaledwie godzinę i 13 minut, a decydująca okazała się różnica w uderzeniach kończących: Rumunka miała ich aż 26, przy zaledwie 10 Ukrainki. W pierwszym secie Switolina nie podjęła walki, natomiast w drugim została przełamana w siódmym i dziewiątym gemie, co zadecydowało o jej porażce.

Finał Wimbledonu! Halep kontra Williams czy Strycova?

Dla Halep będzie to piąty występ w finale wielkoszlemowego turnieju. Jak do tej pory wygrała tylko jeden, na Rolandzie Garrosie. Jej rywalką w finale będzie Amerykanka Serena Williams (11.) lub Czeszka Barbora Strycova. Finał Wimbledonu zostanie rozegrany w sobotę o 15.