Sport.pl

Hurkacz pokazał fantastyczny tenis, ale przegrał z Novakiem Djokoviciem

Hubert Hurkacz przegrał z liderem rankingu ATP Novakiem Djokoviciem 5:7, 7:6(5), 1:6, 4:6 w meczu III rundy wielkoszlemowego Wimbledonu. Polski tenisista zwrócił jednak na siebie uwagę ekspertów ze względu na fantastyczną grę, zwłaszcza w pierwszych dwóch setach.

Jeszcze przed rozpoczęciem meczu Djoković zapowiadał, że piątkowe starcie z Hubertem Hurkaczem będzie o wiele trudniejsze niż wygrany 6:4, 6:2, 6:2 przez Serba pojedynek we French Open. Zdecydowanie się nie pomylił, bo obaj tenisiści stworzyli kapitalne widowisko na korcie nr 1, czyli drugą największą areną wykorzystywaną podczas Wimbledonu.

Obaj tenisiści od początku spotkania pewnie utrzymywali swoje podania, nie pozwalając rywalowi realnie pomyśleć o przełamaniu, aż do 11. gema, gdy przełamany został Hubert Hurkacz. Djoković zakończył seta, wykorzystując drugą piłkę setową. Warto jednak podkreślić, że zdecydowanie lepsze statystyki niewymuszonych błędów i piłek kończących miał polski tenisista.

Drugi set to kapitalne widowisko po obu stronach siatki. Ani Polak, ani Serb nie znaleźli sposobu na przełamanie serwisu rywala. Nie miało to jednak wpływu na odbiór partii, gdzie wielokrotnie Hubert Hurkacz popisywał się kapitalnymi zagraniami, za które zbierał owacje na stojąco nie tylko od widzów zebranych na trybunach, ale także od Novaka Djokovicia.

Fenomenalny tie-break Hurkacza

O losach drugiego seta zadecydować musiał tie-break, w którym ponownie polski tenisista wykazał się znakomitym poruszaniem się po korcie, pomimo jego warunków fizycznych (196 cm wzrostu). Na samym początku decydującego gema Polak wygrał niesamowitą akcję, w co nie dowierzał nawet sam Djoković. W kluczowych momentach to Hurkacz wykazywał się większą cierpliwością, co ostatecznie pozwoliło mu wygrać gema do 5 i doprowadzić do wyrównania w całym spotkaniu.

Znakomity serwis

Zarówno Hurkacz, jak i Djoković kapitalnie radzili sobie przy własnych serwisach, co odbiło się w statystykach asów i podwójnych błędów. W tych pierwszych Polak wygrał 13:9. Więcej punktów po dwóch nieudanych serwisach oddał Serb - 8, przy 7 podwójnych błędach Hurkacza.

Odcięty prąd

Kolejne dwa sety minęły bardzo szybko. Bez trudu można było dostrzec, że Hurkacz opadł z sił, płacąc wysoką cenę za wygraną w 2. partii. Zaczął popełniać wiele niewymuszonych błędów, pozwalając Serbowi w bardzo prosty sposób wygrywać kolejne akcje. Ostatecznie przegrał dwa ostatnie sety 1:6, 4:6, dzięki czemu Djoković awansował do IV rundy wielkoszlemowego Wimbledonu. Trzeba jednak podkreślić, że Polak pokazał fantastyczny tenis, dając nadzieję, że w przyszłości znajdzie się w ścisłej czołówce rankingu ATP.

Więcej o:
Komentarze (59)
Hurkacz pokazał fantastyczny tenis, ale przegrał z Novakiem Djokoviciem
Zaloguj się
 • wozdo

  Oceniono 6 razy 4

  Brawo! W wielu akcjach Polak zagrał wspaniale - tak że Novak był w szoku. A dwa skuteczne rzuty w stylu bramkarskim to były piękne ciosy

 • yosemitesam

  Oceniono 7 razy 3

  Z Hurkacza jeszcze będą ludzie, ogra się chłopak i za 2-3 lata będzie w ścisłej czołówce.

 • mer-llink

  Oceniono 2 razy 2

  Szan. P. Red. "KG" pisze w natchnieniu:
  "...obaj tenisiści stworzyli kapitalne widowisko na korcie nr 1, czyli drugą największą areną wykorzystywaną podczas Wimbledonu".
  To aj się idę pytać, w jakim języku Szan. Red. P. "KG" brał się pisać temu artykułowi?

 • poster012

  Oceniono 6 razy 2

  Polski tenis w dużej i czarnej dudzie, jak cały ten kraj gdzie głosy kupuje sie kielbasą wyborczą pincet plus...

 • info0

  Oceniono 1 raz 1

  Polecam Wam książkę z USA jak tworzyć zwycięzców.

  NIGDY NIE CHWALCIE PRZEGRANYCH. NIGDY!!!

 • bodzislawiaks

  Oceniono 1 raz 1

  Janowicz przynajmniej ma półfinał Wimbledonu oraz elitarny finał Paris1000 gdzie ograł wtedy pierwszą dziesiątkę Murraya, Tipsarevica, Cilicam,Simona. Hurkacz o żaden ważny turniej się nawet się nie otarł w czołówce.

 • coelka

  Oceniono 1 raz 1

  W tym meczu problemem Hurkacza było utrzymanie bardzo wysokiego poziomu przez długi czas. Jeśli nad tym popracuje i będzie umiał grać 3,4,5 setów na takim poziomie jak dwa pierwsze to będzie wielki,ale musi to osiągnąć ponieważ najlepsi to potrafią.Widac ,że psychikę ma bardziej zrównoważoną od Janowicza,potrafi się opanować i grać dalej jak mu nie idzie. W trzecim secie siadł ,przestał grać ,ale jak będzie progres to pierwsza 10 przed nim.

 • kleckiman200

  Oceniono 7 razy 1

  Hurkacz osiagnął Poziom Uli Radwańskiej na Wimbledonie - też była w drugiej rundzie i to pięciokrotnie.. a gdzie mu do wybitnych Polskich tenisistów jak Janowicz i inni gdzie byli dalej.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX