Hubert Hurkacz poznał rywala w III rundzie Wimbledonu. Znów zagra z najlepszym tenisistą świata

Novak Djoković w trzech setach (6:3, 6:2, 6:2) pokonał Denisa Kudlę (ATP 111) i awansował do 3. rundy wielkoszlemowego Wimbledonu. Serb, lider rankingu tenisistów, tym samym zmierzy się w piątek z Hubertem Hurkaczem.

Novak Djoković dzielił i rządził od samego początku spotkania. W pierwszym secie dwukrotnie przełamał rywala, wyszedł na prowadzenie 5:0, jednak potem popełnił kilka błędów, stracił jedno podanie, by ostatecznie wygrać seta 6:3. Niemal identyczny przebieg miał drugi set, w którym Serb ponownie dwukrotnie wygrał gemy przy serwisie rywala, po czym samemu dał się przełamać. Bez trudu jednak zakończył partię wynikiem 6:2.

Serb trzeciego seta zaczął od przełamania, by potem kontrolować wynik i bez większego wysiłku wygrać spotkanie w setach. Djoković zdołał jeszcze raz wygrać przy serwisie rywala i zakończył spotkanie przy stanie 6:3, 6:2, 6:2.

Tym samym stało się jasne, że Djoković będzie rywalem Huberta Hurkacza w III rundzie wielkoszlemowego Wimbledonu. Polak pokonał w środę Argentyńczyka Leonardo Mayera 6:7(4), 6:1, 7:6(7), 6:3. Obaj spotkali się już w tym roku podczas French Open, gdy Serb wygrał 6:4, 6:2, 6:2. Wydaje się jednak, że na kortach trawiastych Hurkacz może zaprezentować się znacznie lepiej niż na "mączce".

Komentarze (33)
  • striker09

Oceniono 12 razy 10

Jeśli nie będzie krecza Novaka to już (raczej) po turnieju dla Hurkacza, ale widać, że Hubert się nie obraża, trenuje, walczy, a z takich meczów jak ten nadchodzący wyciąga naukę na przyszłość. Dobra psychika, już dość wysokie umiejętności, fajnie. Z taką głową raczej niewiele ryzykuję pisząc, że kiedyś do TOP 10 ATP zawita, czego mu szczerze życzę. Na razie niech się uczy od najlepszych, już jutro będzie miał tę szansę, tym razem na innej nawierzchni.

• info0

Oceniono 3 razy 1

Czyli HuHu dostaje wpierdziel, ale co zarobił to jego. Trzeba się cieszyć ;).
    Djoko to w tej formie, za wysokie progi dla Hurkacza.

• plkibic

Oceniono 11 razy 1

Pierwsze slysze zeby gral z Federerem wiec nie gra z najlepszym. Nie zmienia to faktu ze po tym co pokazal w poprzedniej rundzie bedzie gladkie 3:0 dla Novaka, mimo waszego piania jak to Hubert zagral doskonaly mecz. Zagral przecietnie bo i takim jest tenisista jak na pierwsza 50

• eldorius

0

Co zrobi Hurkacz? Zablokuje się psychicznie jak w ostatnim meczu z Novak Djoković'em, czy powalczy o swoją siatkarską,lepszą przyszłość? Ostatnia porażka z Novakiem była w bardzo złym stylu. Hubert nie trafiał w kort i miał seryjne kłopoty z serwisem. Może się odblokuje i utrzyma chociaż własną zagrywkę? Hubert pokonał wszak Dominica Thiem'a,który już kilka razy znokautował Djoković'a. Jeżeli Hurkacz uwierzy,że może pokonać swojego idola,to może być ciekawie.

• jerzysm42

Oceniono 2 razy 0

Mam nadzieję, że Hubert zagra dobrze.
    Jeśli nawet przegra, nie będę miał do niego pretensji.

• bernardo82

Oceniono 6 razy 0

Poznał rywala?? Przecież jest drabinka i od poczatku wiadomo na kogo mógł trafic w III rundzie.

• bulfina

Nie ma nic lepszego dla wchodzącego tenisisty od meczów z nr 1. Szkoda tylko że już na etapie III rundy (i tak lepiej niż na Roland Garros). Myślę, że Hubert jest już na takim poziomie sportowym i psychicznym, że może wygrać z każdym tenisistą poza wielką trójką (Novak, Rafa, Roger) a i z nimi za niedługo właśnie dzięki takim meczom jak ten z Diokovicem. W cieniu "sukcesów" cudownego dziecka Igi Świątek, rośnie nam po cichu prawdziwy tenisista...

• atr8

Oceniono 4 razy 0

"Serb trzeciego seta zaczął od przełamania, by potem kontrolować wynik i bez większego wysiłku wygrać spotkanie w setach." Bo gdyby tak stracił kontrolę, mógłby za chwilę grać w tercjach, lub co gorsza w rundach. A wtedy - albo zysk, albo w pysk, jak mówią brydżyści.

• guru133

Oceniono 3 razy -1

Ambitny i zdolny chłopak. Cieszę się że w CV będzie mógł zapisać sobie pojedynek w III rundzie Wimbledonu z liderem rankingu ATP. Może w przyszłości będzie to zwycięstwo?