Magda Linette w II rundzie Wimbledonu! Polka zdemolowała rywalkę w I secie. Dreszczowiec w drugim

We wtorkowym meczu 1. rundy Wimbledonu Magda Linette wyeliminowała Annę Kalinskaję 2:0 (6:0, 7:6). Pierwszego seta wygrała do zera. Drugi zaś był dreszczowcem i trwał ponad godzinę!

Pierwszy set był perfekcyjny w wykonaniu Polki. Wygrała go do zera, a trwał zaledwie 18 minut. Warto przypomnieć, że Kalinskaja w eliminacjach wygrała trzy mecze bez straty seta. Linette szczególnie warto pochwalić za jej pracę nóg. Kapitalnie poruszała się po korcie i dobrze serwowała (cztery asy w pierwszym secie, jeden w drugim). Popełniła tylko jeden niewymuszony błąd (jej rywalka aż 17).

W drugim secie było już gorzej, ale to też duża zasługa Rosjanki, która się przebudziła. I prowadziła już 5:4, ale ostatecznie przegrała 6(9):7(11). Drugi set trwał godzinę i siedem minut. Polka miała aż pięć piłek meczowych, z czego trzy w tie-breaku. W drugiej rundzie Linette zagra ze zwyciężczynią pojedynku Amanda Anisimowa - Sorana-Mihaela Cirstea.

Pogrom faworytów na Wimbledonie! Czterech odpadło

Naomi Osaka, Alexander Zverev, Stefanos Tsitsipas, Venus Williams - wszyscy oni odpadli już pierwszego dnia wielkoszlemowego Wimbledonu. OK, Venus Williams (44. WTA) najlepsze lata ma już za sobą, ale i tak jej porażka z 15-letnią Cori Gauff (313. WTA) to spora niespodzianka. Gauff jest młodsza od Williams o 24 lata! Pokonała swoją idolkę 6:4, 6:4.