Sensacja na Wimbledonie! 15-latka 313. w rankingu wyeliminowała Venus Williams!

Venus Williams przegrała niespodziewanie z 15-letnią Cori Gauff (WTA 313.) 4:6, 4:6 w 1. rundzie Wimbledonu.

Niesamowita historia na Wimbledonie! 15-letnia Amerykanka Cori Gauff ograła w dwóch setach swoją dużo bardziej utytułowaną rodaczkę, Venus Williams. To największy sukces w krótkiej jeszcze karierze Gauff, której idolką jest właśnie Williams.

Sensacja na Wimbledonie! Gauff wyeliminowała Williams

15-latka jest dopiero 313. na świecie. To dla niej debiut w Wielkim Szlemie. Do turnieju głównego na Wimbledonie dostała się poprzez eliminacje. Venus Williams z kolei najlepsze lata ma za sobą. Jednak i tak jest 44. na świecie, a ponadto ma dużo więcej doświadczenia od Gauff. Williams ma 39 lat, więc jest ponad 2 razy starsza od swojej dzisiejszej rywalki. Starsza z Amerykanek wygrała w karierze 10 turniejów wielkoszlemowych. Jest sportową idolką Gauff, która wyeliminowała ją już w 1. rundzie Wimbledonu. Ich spotkanie trwało tylko godzinę i 19 minut.