Sport.pl

Iga Świątek zagra na Wimbledonie! Polka nie będzie musiała grać w eliminacjach

Iga Świątek otrzymała dziką kartę do Wimbledonu, dzięki czemu zagra w turnieju głównym bez eliminacji! Trzeci turniej Wielkiego Szlema rozpocznie się 1 lipca.

To bardzo dobra wiadomość dla Świątek, która dzięki dzikiej karcie uniknie konieczności gry w eliminacjach do Wimbledonu. Będzie miała więcej czasu na przygotowanie się do londyńskiej imprezy, a ponadto zachowa więcej sił na turniej główny.

O tym, że Świątek otrzymała dziką kartę zadecydował fakt, że rok temu Polka była najlepsza wśród juniorek na wimbledońskiej trawie. Ponadto ma już coraz wyższy ranking (65 WTA), a zawdzięcza to m.in. ostatniemu dobremu występowi na Roland Garros (doszła do 4. rundy). Nasza zawodniczka została uwzględniona przy rozdawaniu dzikich kart jako pierwsza cudzoziemka. Zwyczajem jest, że najwięcej takich przepustek otrzymują reprezentanci gospodarzy. 

- Mam taką nadzieję. Gdyby to ode mnie zależało, to już by dostała. Wiem, że tam w Londynie zbiera się jakiś sztab i podejmie ostateczną decyzję. Liczę na to, że córka dostanie dziką kartę - mówił ojciec Igi, Tomasz Świątek w rozmowie ze Sport.pl na temat szansy otrzymania przez nią dzikiej karty.

Dzięki temu w turnieju wimbledońskim na pewno wystąpi czwórka naszych tenisistów: Iga Świątek, Magda Linette, Hubert Hurkacz i Łukasz Kubot. W eliminacjach powalczą także Magdaleną Fręch, Kamil Majchrzak i Katarzyna Kawa. Wimbledon potrwa w dniach 1-14 lipca.

Więcej o:
Komentarze (16)
Iga Świątek zagra na Wimbledonie! Polka nie będzie musiała grać w eliminacjach
Zaloguj się
 • helwiusz

  Oceniono 2 razy 2

  <<O tym, że Świątek otrzymała dziką kartę zadecydował fakt, że rok temu Polka była najlepsza wśród juniorek na wimbledońskiej trawie.>>

  Sam tytuł juniorski gwarantuje tylko dziką kartę do kwalifikacji, a nie do turnieju głównego. W tej dekadzie tylko dwie mistrzynie juniorskie dostały w kolejnym sezonie MDWC: Ashleigh Barty w 2012 r oraz Jelena Ostapenko w 2015. Barty dostała MDWC zapewne ze względu na swe australijskie (a więc 'prawie brytyjskie') pochodzenie. Jelena natomiast swój juniorski tytuł poparła dobrymi późniejszymi wynikami wśród seniorek - w przeddzień turnieju miała ok. 150 pozycję w rankingu. Iga ze swą pozycją nr 65 była kandydatką właściwie nie do pominięcia.

 • boliver

  Oceniono 6 razy 2

  Zupelnie zasluzone,,

  Powodzenia dalej Iga

 • cep_0

  Oceniono 1 raz 1

  I Świątek z obecną grą to tylko nadaje się do ITF i to takich do 25 000 dolarów.
  Ona po prostu nie umie grać.
  Widziałem to wczoraj w meczu z Ostapenko i kiedyś (chyba z Halep).
  "0" ambicji, gra na stojąco, 2 na 3n uderzenia w AUT.
  Chyba, że jest PRZEMOTYWOWANA, a to już jest zasługa jej otoczenia, a w tym i Ojca.

 • tomeksss1

  0

  65 zawodniczka rankingu potrzebuje dzikiej karty???

 • videloca

  0

  Czy Iga gra w Eastbourne? Wcześniej była informacja, że odpuszcza ten turniej...

 • alonso0

  Oceniono 9 razy -1

  Naprawdę to jest news na pierwszą stronę? Że zawodniczka w ogóle zagra w turnieju? Pompujcie dalej balonik, to zrobicie jej taką presję, że nic z tego nie będzie. Dzisiejszy mecz pokazał, że jeszcze dużo pracy przed nią. Pracy!

 • claudiusz

  Oceniono 10 razy -2

  z jej bezmysla gra typu BUM,BUM to nie wroze jej dobrego rezultatu...gra na trawie wymaga finezji,ktora jest jej zupelnie obca

 • golek1

  Oceniono 4 razy -2

  Zastanawiam się czego Iganie ma zapewnionego startu bez eliminacji. Ranking - 65 miejsce. Toż spokojnie powinna się łapać...

 • segregator-a5

  Oceniono 8 razy -2

  "Trzeci turniej Wielkiego Szlema rozpocznie się 1 lipca." No to gdzieś tydzień przed możecie zacząć pompować. Hurkacz weźmie odwet na Djokoviću, a Świątkowa na Halep?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX