Iga Świątek przegrała w 51 minut. Błyskawiczne spotkanie z 36. rakietą świata

Iga Świątek przegrała z Jeleną Ostapenko 0:6, 2:6 w 1. rundzie turnieju w Birmingham. Spotkanie trwało zaledwie 51 minut.

Iga Świątek (65 WTA) przygotowuje się do startu na Wimbledonie. W tym celu udała się do Birmingham, by wystąpić w tamtejszym turnieju na kortach trawiastych. Musiała przedzierać się przez eliminacje, co ostatecznie uczyniła z sukcesem. W ostatniej rundzie kwalifikacji pokonała Amerykankę Bernardę Perę i w wtorek w 1. rundzie turnieju głównego zagrała z Jeleną Ostapenko.

Łotyszka Ostapenko to aktualnie 36. zawodniczka świata - dwa lata temu wygrała Roland Garros, a rok temu była w półfinale Wimbledonu. Była jednak dużo wyżej, bo nawet na 5. miejscu (marzec 2018). Ostatnio grała słabiej, dlatego spadła w rankingu. W meczu ze Świątek zagrała jednak dobrze, a nasza zawodniczka bardzo słabo. Polka w pierwszym secie trzy razy straciła swoje podanie i przegrała partię do zera.

W drugim secie była nadzieja na walkę, bo Świątek po stracie podania, przełamała rywalkę i prowadziła 2:1. Łotyszka włączyła jednak wyższy bieg, a 18-latka znów zaczęła psuć. Drugą partię polska tenisistka przegrała do 2.

Kolejna lekcja tenisa

To kolejna bolesna porażka Świątek. Niedawno na Roland Garros przegrała wyraźnie w 4. rundzie z Simoną Halep. Teraz uległa w Birmingham Ostapenko, która w 2017 roku wygrała French Open, a rok temu była w półfinale na Wimbledonie. Polka uda się w przyszłym tygodniu na turniej do Eastbourne, a potem wystąpi na Wimbledonie.