Sport.pl

Oburzające zachowanie Novaka Djokovicia podczas półfinału Rolanda Garrosa. Eksperci domagają się kary

Półfinałowe spotkanie French Open pomiędzy Novakiem Djokoviciem, a Dominikiem Thiemem zostało przerwane z powodu deszczu. Serb opuścił jednak kort zanim organizatorzy podjęli decyzję o przełożeniu meczu na sobotę.

Djoković w piątek zachowywał się wyjątkowo dziwnie. Co chwila dyskutował z arbitrem na temat warunków, w których przyszło mu rozgrywać mecz półfinałowy French Open z Dominikiem Thiemem. Przeszkadzał mu wiatr oraz lekkie opady. Austriak zaś nie narzekał na warunki, podobnie jak Roger Federer i Rafael Nadal, którzy kilka godzin wcześniej rozegrali pierwszy półfinał (Hiszpan wygrał 3:0 w setach). 

Ostatecznie spotkanie Djoković - Thiem przerwane zostało przy stanie 6:2, 3:6, 3:1 dla Austriaka. Po meczu Barbara Schett powiedziała w studiu Eurosportu, że Serb opuścił kort centralny w Paryżu zanim organizatorzy turnieju podjęli ostateczną decyzje o przeniesieniu pojedynku na sobotę. 

Zachowanie serbskiego tenisisty było żywo komentowane przez internautów i ekspertów. Część z nich uważa, że Djoković powinien ponieść karę za opuszczenie kortu. 

Więcej o:
Komentarze (33)
Oburzające zachowanie Novaka Djokovicia podczas półfinału Rolanda Garrosa. Eksperci domagają się kary
Zaloguj się
 • platynowa_lwica

  Oceniono 7 razy 7

  French Open nie powinno dojść do skutku dopóki nie będą mieć MINIMUM 2 kortów zadaszonych i z oświetleniem Co to za szlem, w którym są tak spartańskie warunki to u nas w Katowicach był program ze zbliżeniami na piłkę a teraz jeszcze na wielu kortach na świecie tego nie ma.

 • eses2

  Oceniono 19 razy 7

  Każdy kto oglądał ten kabaretowy dzień wczoraj to wie, że Serb miał rację. Żądza pieniądza przysłoniła rozum organizatorom - zresztą to głównie na Rolandzie tak jest - przypomnijcie sobie jak załatwiono kiedyś Radwańską każąc jej grać w takich warunkach i co chwilę wchodzić - schodzić z kortu.

 • munaciello

  Oceniono 4 razy 4

  Opuścił kort wcześniej, jego sprawa.
  Gdyby organizatorzy podjęli decyzję o kontynuowaniu meczu, byłby walkower dla Thiema i Djoković sam byłby sobie winien.

 • u_corsu

  Oceniono 3 razy 3

  Powinni w koncu zastosowac przeliczniki na wiatr, tak jak przy skokach narciarskich. Oczywiscie dla Dzokowicza specjalne, bo jemu bardziej wialo.

 • jjj68

  Oceniono 11 razy 3

  Warunki były beznadziejne, to fakt. Oczywiście dla obydwu takie same, ale to już robi się jakiś inny rodzaj sportu, kiedy wiatr decyduje o wyniku w wyrównanym meczu. Oczekuję raczej długich, technicznych wymian, niż walki z wiatrem i przerywania co chwilę ze względu na deszcz. Novak wyszedł, ale nie wiemy, czy on już wiedział, że mecz zostanie przełożony, czy nie. To spekulacje dziennikarzy. Brak oświetlenia i zadaszonych 1 czy 2 kortów w Paryżu to jakieś średniowiecze.

 • marek.zak1

  Oceniono 6 razy 2

  Miał czekać w deszczu i na wietrze? Wolał poczekać pod dachem.

 • starsza10

  Oceniono 2 razy 0

  Jeśli zawodnik nie ma prawa opuścić kortu przed decyzją o przerwaniu meczu, to zachowanie Dżoko można uznać za poddanie meczu. Oczywiście, nikt takiej decyzji nie podejmie, bo jeśli są równiejsi, to ten akurat Serb do nich należy. A szkoda, bo kubeł zimnej wody może na trochę zahamowałby gwiazdorskie zachowania osób, które - owszem - radzą sobie z grą w tenisa, ale z kulturą już niezbyt. Biedny Thiem, na konferencji prasowej Williams, a teraz ten!

 • kordelk.a

  Oceniono 2 razy 0

  Ostatecznie Serb przegrał, więc, mam wrażenie, że sprawiedliwości stało się zadość .

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX