French Open. Nadal rozgromił Federera! Barty zagra z Vondrousovą w finale turnieju kobiet

W półfinale French Open Rafael Nadal nie dał żadnych szans Rogerowi Federerowi. Hiszpan wygrał 6:3, 6:4, 6:2 i pewnie awansował do finału, gdzie zmierzy się ze zwycięzcą meczu Dominic Thiem - Novak Djoković. W finale rywalizacji kobiet Ashleigh Barty zagra z Marketą Vondrousovą.

12. triumf Rafaela Nadala we French Open jest coraz bardziej prawdopodobny. Hiszpan w półfinale tegorocznego turnieju nie dał żadnych szans Rogerowi Federowi. Szwajcar w pierwszym secie zdołał wygrać tylko trzy gemy. W drugim zaprezentował się najlepiej, bo gemy wygrał aż cztery, natomiast w ostatniej partii przegrał 4:6.

Nadal w finale Rolanda Garrosa zmierzy się ze zwycięzcą spotkania Dominic Thiem - Novak Djoković. W finałowym starciu rywalizacji kobiet obejrzymy natomiast Ashleigh Barty i Marketę Vondrousovą. Pierwsza w swoim półfinale wygrała z Amandą Anisimową (6:7 (4-7), 6:3, 6:3.), natomiast druga była lepsza od Johanny Konty 7:5, 7:6 (7-2).

Komentarze (29)
  • antropoid

Oceniono 4 razy 4

Mógł być lepszy mecz, gdyby nie durna pogoda.

• grb3

Federer zagral naprawde dobry mecz, najlepszy od dlugiego czasu na Clayu. Mial pomysl na ten polfinal, gral lepiej niz mozna bylo przypuszczac tylko jak slusznie zauwazyl komentator wytoczyl najciezsze dziala a i tak odbil sie jak od sciany... nie ma mocnych na Nadala na tej nawierzchni, fenomen

• debordian

Oceniono 3 razy 3

Rozgromił? Widać, że autor nie oglądał meczu. Federer grał świetnie, do czasu gdy w drugim secie przy 4:4 wyszedł na 40:0. W tym momencie, o dziwo, coś siadło. Po przegraniu tego gema całkiem stracił motywację. Na dodatek wiatr przeszkadzał w technicznej grze. Trzeci set to była formalność. Nie ma tu mowy o rozgromieniu.

• coelka

Oceniono 4 razy 2

Federer jak na siebie na kortach ziemnych zagrał fenomenalny turniej. do tego półfinału prezentował bardzo dobra formę i byłam zaskoczona bardzo jego poziomem w tym turnieju . Na Nadala to za mało jak widać szczególnie na ziemi. Myślałam ,że będzie bardziej wyrównany mecz po tym co Federer prezentował wcześniej, 3 krótkie sety jednak mnie zaskoczyły. stawiałam na Nadala ,ale myslałam ,ze sie bardziej pomęczy z Federerem.

• krakowiaczek59cia

Oceniono 1 raz 1

Tylko dyletant może dawać takie tytuły- człowieku obejrzyj najpierw mecz a potem popisuj się przemyśleniami!!!

• bonenecklace

Oceniono 2 razy 0

I Djoković po raz nie wiem już który potwierdził, że jego zachowanie nie ma nic wspólnego z fair play. To samo zrobił podczas zeszłorocznego półfinału na Wimbledonie. Była piękna pogoda, a on chciał grać pod dachem, bo wiadomo, że gra w hali go bardzo faworyzowała. Nadal twierdził, bardzo dyplomatycznie i kulturalnie, że po prostu to dla niego niezrozumiała decyzja. Ale nie obraził się, nie miał much w nosie, tylko zaakceptował to. Przypomina mi się mecz Rafy z Murrayem na USO 2008, gdzie Brytyjczyk prowadził w setach, mecz przerwano, potem po powrocie strasznie wiało, ale zaakceptował warunki i nie było tego teatrzyku, co dziś odstawiał Serb w pierwszym secie. Djoković sobie po prostu wyjechał, nie czekając na decyzję organizatorów (sic|!), za co powinien być walkower, a jeśli nie, to przynajmniej jakaś kara. Thiem pewnie nie chce się angażować w tą prymitywną serbską wojenkę, ale na pewno w głębi jest zniesmaczony tym zachowaniem, bądź co bądź, numeru jeden ATP. Niech mi ktoś pokaże taką samą sytuację z Federerem i Nadalem, nawet Murrayem? Miejmy nadzieję, że wedle powiedzenia "oliwa zawsze sprawiedliwa", Austriak wygra ten półfinał, bo za sam powrót na kort jutro Serba powinni wybuczeć i wygwizdać.

0

Tylko Thiem może wygrać z Nadalem w zaistniałej sytuacji...

• rasowytrybunludu

0

Szkoda choc niczego innego sie nie spodziewalem po tym meczu. 11 z 17 wszystkich GS nie wzielo sie z powietrza. Jak nie lubie jego stylu gry mlotkowania odkad ogladam tenis tak przyznaje ze na mace,a zwlaszcza tej paryskiej krol jest jeden-Nadal. I niestety nie spodziewam sie by Djoko dal rade zlamac hegemona. Thiem tym bardziej dlatego licze,ze Serb wroci do siebie bo poki co jest seta w plecy z Thiemem. Jesli awansuje Austryjak dostaniemy final bez historii