Iga Świątek poznała rywalkę w kolejnej rundzie Rolanda Garrosa! To mistrzyni olimpijska

Monica Puig będzie rywalką Igi Świątek w 3. rundzie Rolanda Garrosa. Portorykanka (59. WTA) niespodziewanie pokonała Rosjankę Darię Kasatkinę (21. WTA) 6:3, 6:1. Mecz Świątek z Puig odbędzie się w sobotę. Puig to złota medalistka igrzysk olimpijskich z Rio de Janeiro.

Iga Świątek nie dała szans Wang Qiang w II rundzie Rolanda Garrosa. Polka pewnie pokonała najlepszą chińską tenisistkę 6:3, 6:0. Mecz trwał 54 minuty. Polka zdominowała 16. tenisistkę światowego rankingu (WTA). Świątek najpierw gładko wygrała swojego gema serwisowego, po którym szybko przełamała rywalkę. W kolejnych partiach 17-latka udowadniała wyższość nad rywalką, ostatecznie wygrywając 6:3. W drugim secie było jeszcze lepiej, bo Polka zdemolowała rywalkę. 4:0 w gemach prowadziła bowiem zaledwie po 14 minutach! Młoda tenisistka zaczęła od przełamania, a później spokojnie kontrolowała grę.

Rywalką Igi Świątek w kolejnej rundzie będzie Monica Puig. Portorykanka (59. WTA) niespodziewanie pokonała Rosjankę Darię Kasatkinę (21. WTA) 6:3, 6:1. Mecz Świątek z Puig odbędzie się w sobotę. Puig to złota medalistka olimpijska z Rio de Janeiro.