Hubert Hurkacz przegrał z Pablo Cuevasem i pożegnał się z turniejem już w 1. rundzie

Hubert Hurkacz (43. ATP) przegrał z Pablo Cuevasem (50. ATP) 4:6, 4:6 i już w pierwszej rundzie pożegnał się z turniejem ATP w Lyonie. Kolejny przystanek to dla Polaka wielkoszlemowy Roland Garros.

Mecz trwał godzinę i dwadzieścia jeden minut. Polak przegrał w dwóch setach 4:6, 4:6 i odpał z turnieju ATP w Lyonie już w pierwszej rundzie. Podczas meczu Hurkacz miał problemy z kolanem. Podczas jednej z przerw chłodził je specjalnym okładem. Polski tenisista miał również problemy z dłonią. Dla Hurkacza to trzeci w sezonie gry na kortach ziemnych turniej, w którym odpadł w I rundzie. W tej fazie pożegnał się również z zawodami w Monte Carlo i w Budapeszcie. Najlepszy wynik na mączce osiągnął w Madrycie, gdzie dotarł do 1/8 finału.

Kolejnym przystankiem dla 22-latka będzie wielkoszlemowy Roland Garros. Tegoroczne French Open rozpocznie się 26 maja. Na francuskich kortach wystąpią: Magda Linette (89. WTA), Iga Świątek (88. WTA) i Hubert Hurkacz (52. ATP). Troje polskich zawodników znalazło się na liście 108 tenisistek i 104 tenisistów, którzy przystąpią do wielkoszlemowego turnieju bez eliminacji.