Tenis. Hubert Hurkacz w wielkim stylu awansował do III rundy turnieju w Madrycie

Hubert Hurkacz po znakomitym meczu awansował do III rundy turnieju ATP w Madrycie. W środę w dwóch setach wygrał z wyżej notowanym Francuzem Lucasem Pouille 7:5, 6:1.

Hubert Hurkacz znakomicie rozpoczął spotkanie. Pewnie serwował, nie dając rywalowi szans na przełamanie. Taki stan rzeczy utrzymywał się praktycznie do końca pierwszego seta, choć niewiele brakowało, aby w 7. gemie Polak stracił własne podanie. Ostatecznie to Hurkacz przełamał rywala w 12. gemie, wygrywając całą partię 7:5.

Jeszcze mniej emocji było w drugim secie, gdy Hurkacz już w 2. gemie przełamał Francuza. Pouille był w stanie utrzymać swój serwis przy stanie 3:1 dla Polaka, ale potem to młodszy z tenisistów rządził i dzielił na korcie, wygrywając trzy kolejne gemy i całe spotkanie 7:5, 6:1.

Dzięki tej wygranej Hubert Hurkacz awansował do III rundy turnieju w Madrycie. Jego rywalem w czwartek będzie lepszy z pary David Ferrer - Alexander Zverev. Ten mecz zostanie rozegrany jako ostatni na głównym korcie. Punkty zdobyte w stolicy Hiszpanii pozwolą Polakowi awansować już co najmniej na 41. pozycję rankingu ATP.