Magda Linette odpadła w 1. rundzie w Rabacie. Niespodziewana porażka

Magda Linette przegrała 3:6, 2:6 z Ivaną Jorović w 1. rundzie turnieju w Rabacie. Spotkanie trwało godzinę i 15 minut.

Magda Linette (86 WTA) gładko przegrała z Ivaną Jorović (99 WTA). Polka ani przez moment nie była godną rywalką dla dobrze dysponowanej Serbki. Przeciwniczka grała pewnie i nie popełniała wielu błędów. Linette była faworytką w tym spotkaniu z racji miejsca w rankingu, ale zupełnie nie potrafiła tego udowodnić.

W Maroko najwyżej notowana obecnie polska tenisistka rozegrała swój pierwszy mecz od imprezy w Bogocie. W Kolumbii odpadła w 2. rundzie po porażce z Astrą Sharmą. Po tym meczu miała kłopoty zdrowotne i wylądowała nawet w szpitalu.

W Rabacie grała także Magdalena Fręch, która odpadła w 2. rundzie eliminacji.